Згідно з новим дослідженням, проведеним в Університеті Тафтса та Медичному центрі Тафтса (США), щоденне вживання жмені фісташок допоможе очам залишатися здоровими якомога довше.
Як пояснили дослідники, додавання до повсякденного раціону фісташок – біодоступного джерела ксантофілу лютеїну – сприяє «підвищенню оптичної щільності макулярного пігменту (MPOD) у здорових дорослих»
Команда також розповіла, що лютеїн та зеаксантин – це два потужних каротиноїди, які найчастіше зустрічаються в овочах та фруктах. Причому зелені листові овочі особливо багаті на ці сполуки. «Вони проникають крізь гематоенцефалічний бар’єр і накопичуються виключно в області макулярної сітківки; їх також називають макулярним пігментом», – зазначили вчені.
Фісташки, які помилково відносять до горіхів, але які насправді є кісточковими плодами, містять значну кількість лютеїну та зеаксантину.
«Наші результати показали, що фісташки не лише є поживним перекусом, вони також можуть бути дуже корисними для здоров’я очей», – зауважив доктор Теммі Скотт, дослідник і клінічний нейропсихолог. За його словами, це вельми важливо, оскільки люди старіють і стикаються з більшим ризиком погіршення зору.
Що показало дослідження?
Рандомізоване контрольоване дослідження команди показало, що додавання до звичного раціону 57 грамів фісташок на день протягом 12 тижнів сприяє значному збільшенню MPOD у здорових людей середнього та похилого віку.
Науковці також виявили, що вживання фісташок майже подвоїло добову норму лютеїну в учасників дослідження та значно підвищило його рівень у плазмі, розповіло видання Sci.News.
«Просто додавши до свого раціону жменю фісташок, ви можете збільшити споживання лютеїну, який має вирішальне значення для захисту ваших очей», – сказав доктор Скотт.
За його словами, фісташки є джерелом корисних жирів, що потенційно сприяє кращому засвоєнню лютеїну з цього продукту.
Крім підтримки здоров’я очей, лютеїн, що міститься у фісташках, також позитивно впливає на роботу мозку. «Лютеїн проникає через гематоенцефалічний бар’єр та допомагає зменшити окислювальний стрес і запалення», – розповіла докторка Елізабет Джонсон, співавторка дослідження. «Як і у випадку з очима, лютеїн вибірково накопичується в мозку і може відігравати певну роль в уповільненні зниження когнітивних функцій», – додала вона.
«Як продемонструвало дослідження, вищий рівень лютеїну пов’язаний з поліпшенням когнітивних функцій, зокрема пам’яті та швидкості обробки інформації, що робить фісташки цінним доповненням до раціону, спрямованого на підтримку здорового старіння», – наголосила команда.
Результати дослідження опублікувало видання Journal of Nutrition.
Фото: pixabay.com