Відповідно до результатів нового дослідження, жінки більш задоволені життям, ніж чоловіки. Нова формула щасливості оминула сильну стать стороною.
Команда психологів з Йоркського університету (Канада) провела масштабне дослідження на тему: «Наскільки ви задоволені своїм життям?». Науковці, зокрема, бажали переконатися, чи справді головним чинником задоволення життям є гроші? Виявилося, що він далеко не на першому місці.
«Хоча статки безперечно відіграють важливу роль, вони не є єдиним та найважливішим фактором», – зазначили психологи.
Як проходило дослідження
Під час дослідження науковці воліли зрозуміти, що дає людям можливість відчувати себе задоволеними життям. Аби це дізнатися, команда залучила до дослідження понад 12 000 дорослих учасників віком від 25 до 64 років. З-поміж них були працевлаштовані й ті, хто не працював.
Добровольців опитали добровольців про сімейний статус, роботу, освіту, інтереси, приналежність до соціального класу, дохід та, зрештою, ступінь задоволеності життям.
«Ми хотіли розглянути декілька факторів, які можуть вплинути на задоволеність життям, а не лише якийсь один, такий як дохід, робота або сімейний статус», – пояснили науковці.
Про що дізналися дослідники
Один з найнесподіваніших результатів для психологів – це важливість зовнішнього вигляду для відчуття задоволеності життям.
«Хоча інші можуть оцінювати людину як дуже привабливу, важливо те, якою мірою людина сама задоволена своєю зовнішністю», – зазначили вчені. «Нині це може виявитися доволі складним завданням у світі впливових публічних осіб та соціальних мереж, де зовнішній вигляд відіграє величезну роль», – зауважили науковці.
Вони також виявили, що на задоволеність життям істотно впливають час, проведений із сім’єю, спілкування поза роботою та наявність близьких людей, «від яких можна залежати».
І хоча дохід у цьому дослідження теж відігравав істотну роль, він не виявився найважливішим, розповіло видання Daily Mail.
Тож хто найбільш задоволений життям?
«Хоча в літературних творах ми часто бачимо, що статки чи робота є найістотнішими для людини, насправді найвищу міру важливості демонструють сімейні та соціальні фактори», – сказав професор Джеймс Чохан, керівник дослідження.
Його команда засвідчила, що робота має нижчу цінність для задоволення життям у порівнянні із сім’єю. І річ навіть не в тім, що робота – це добре або погано для відчуття щасливості. Проте в контексті названих чинників домінують сім’я та суспільні зв’язки, засвідчили вчені.
Ще одним значущим фактором, що визначає ступінь задоволення життям, є соціальний клас, до якого належить особа. «Що вище ви оцінюєте себе з огляду на соціальний клас, то вища ваша задоволеність життям», – зауважила команда.
«Якщо ви перейдете з нижчого класу до вищого, це просто величезний стрибок для відчуття задоволеності життям», – вважають вчені.
Психологи також дійшли висновку, що це відчуття великою мірою залежить від власної оцінки стану здоров’я. «Якщо ви оцінюєте свій загальний стан здоров’я як чудовий, це дуже позитивно впливає на вашу оцінку задоволеності власним життям», – стверджують дослідники.
Шлюб, зокрема цивільний, теж став плюсом для задоволеності життям. Тоді як самотні або розлучені учасники були в мінусі під час цього оцінювання.
А ще, як з’ясувалося, жінки частіше задоволені своїм життям, ніж чоловіки.
Зрештою команда поділилася найкращим сценарієм для найвищого задоволення життям.
Найкращий сценарій для задоволеності життям:
- Ви у шлюбі.
- Ви – жінка.
- Ви задоволені своїм зовнішнім виглядом.
- Ви маєте надійну підтримку з боку родини та суспільства.
- У вас відмінне здоров’я.
- Ви відносите себе до вищого класу.
Фото: pexels.com