Інтим пропонувати: як часто українці займаються коханням?

Міжнародний день сексу – привід для обговорення статевого життя після 50 років.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Хоча в партнерстві наші співвітчизники цінують передусім глибоку емоційну прив’язаність, із віком чоловіки та жінки все більше розуміють важливість сексу для гармонійних стосунків. Які висновки можна зробити з досліджень сексуального життя українців, і що радять у цьому плані фахівці «тим, кому за…»?

Якби старість могла

Коли компанія Gradus Research провела соціологічне опитування про задоволеність українців власним сексуальним життям, то отримала дещо несподівані відповіді. Більшість із понад тисячі учасників дослідження віком від 18 до 60 років (опитували містян із різних регіонів України) зазначили, що своїм сексуальним життям задоволені. Якщо оціночне судження не потребувало фактичних відомостей про наявність чи відсутність статевих відносин, то інші питання передбачали певне уточнення.

З’ясувалося, що більшість опитаних мають сексуальні контакти принаймні раз на тиждень. Декілька разів на тиждень коханням займаються 46% чоловіків і 31% жінок. Чоловікам сексуальні зв’язки є більш важливими, ніж жінкам (83% та 73% відповідно). І з віком чоловіки і жінки все більше розуміють, що секс є одним із складників якісних стосунків, хоча на перше місце зрілі люди ставлять глибоку емоційну прив’язаність: той, хто її має, має і хороший секс, а також отримує задоволення від сексуального життя (і навпаки).

чоловік і жінка в ліжку

Є над чим працювати

Задоволення від близькості допомагає українцям частіше обговорювати цю тему відверто. Понад половина учасників опитування не соромиться публічних розмов про секс, а переважна більшість не уникає розмов із партнером про сексуальні фантазії (62%) та враження від близькості (68%). Тож статистика є такою: 64% українців задоволені своїм сексуальним життям, 30% незадоволені і 6% не знайшли відповіді на це питання.

Водночас про незадоволеність своїм партнером зізналися 9% опитаних, а про незадоволеність собою у якості сексуального партнера повідомили 7%. Гендерного розриву майже не спостерігається. Власним сексом задоволено близько половини українців обох статей: 53% жінок і 47% чоловіків. І в цьому є певний парадокс, бо лише 35% учасниць опитування досягають оргазму під час кожного статевого акту, а 64% жінок мають досвід імітування насолоди від сексу, тоді як серед чоловіків хоч раз вдавали оргазм менше чверті.

Нема і не треба

Найбільше людей, щасливих у сексі, виявлено у віці 35-44 років, а найменше – серед студентів. Тоді як старші люди почуваються у сексі більш впевнено, молодь відчуває разом із цікавістю пригніченість, тривогу та паніку. Цікавим спостереженням став той факт, що не кожен українець розпочинає статеве життя взагалі: навіть у віковій групі від 30 до 54 років знайшлися люди, що жодного разу не мали сексу.

В цілому ж про свою незайманість повідомила чверть молоді у віці 18-24 років. Всупереч очікуванням, викликаним тенденцією до акселерації (більш раннього фізичного розвитку) та доступністю «інформаційної підтримки» сексуального життя у сучасному соціумі, майже половина опитаних (45%) визнали, що перший сексуальний досвід отримали після 18 років (до 16 років втратили цноту 12%).

жінка спить

«Високі стосунки»

80% опитаних вважають дошлюбний секс прийнятним, а шлюб сприймають за спосіб упорядкування сексуальних стосунків. Така ж сама кількість респондентів вважає, що шлюб потребує подружньої вірності. 86% опитаних дотримуються думки, що краще кохатися з постійним партнером, а 20% (переважно чоловіки) не бачать потреби у відмові від сексу з іншими. Кожен другий опитаний мав одноразовий сексуальний зв’язок. В цілому 40% учасників опитування не проти флірту з іншими людьми при наявності постійних стосунків.

Із віком українці стають більш толерантними до невірності: 55-60-річні учасники дослідження вважають, що зради не обов’язково мають спричиняти розрив стосунків. При цьому 63% опитаних зізналися, що мали або мають коханців чи коханок водночас із наявністю постійного сексуального партнера чи партнерки. Показово, що «наліво» ходять здебільшого ті, хто незадоволений своїм сексом. Руйнувати стосунки з постійним партнером, що не задовольняє їх у сексі, такі зрадники не збираються.

чоловічі і жіночі ноги

Норми відсутні

Як часто українці займаються коханням, цікавило й виробників товарів для інтимної сфери. «Соціологічні виміри» передвоєнних років показали: середньостатистичний українець має секс 108 разів на рік. Це більше середньосвітового показника (103 рази), проте менше, ніж сексуальна активність рекордсменів греків (138 разів). При цьому сексуальні апетити українських чоловіків у другій половині життя (умовно після 30 років) виявилися вдвічі більшими порівняно з ровесниками в Європі: наші практикували секс у середньому двічі на тиждень, тоді як європейці – раз на тиждень.

Втім, фахівці зазначають, що немає якоїсь науково обґрунтованої норми стосовно періодичності та тривалості сексу. В цій делікатній справі треба керуватися бажанням людини та пари. На практиці середня потреба організму в сексі зазвичай становить раз на 7–10 днів. За медичною статистикою, рідше одного разу на тиждень коханням займаються 47% подружніх пар, тоді як два-три рази на тиждень секс буває лише у 16% партнерів.

Користь і гальма

Сексологи пояснюють, що секс лише тоді є корисним, якщо він приносить радість і задоволення. У такому разі заняття коханням зміцнює імунітет і оздоровлює серцево-судинну систему, знижує артеріальний тиск і зменшує стрес, спалює калорії і знімає біль (головний та біль під час менструації), поліпшує настрій (за рахунок продукування гормонів дофаміну і серотоніну) та зміцнює сон. У чоловіків активне статеве життя запобігає розвитку раку яєчок, а у жінок під час сексу виробляється гормон естроген, що є відповідальним за здоров’я репродуктивної функції.

Частота занять сексом корелюється з фізичним та психологічним станом. Вбивцею бажання сексу можуть стати пологи та догляд за дитиною, надмірне робоче навантаження і брак вільного часу. Сексуальний потяг можуть знижувати стреси, невирішені конфлікти у парі, захворювання сечостатевої системи (простатит у чоловіків або вагініт у жінок), дискомфорт під час сексу, ендокринні стани (гіпотиреоз), зміна гормонального фону, менопауза у жінок та вік (статеве життя після 50 років корегується зменшенням лібідо). Хорошою новиною є те, що з віком та настанням менопаузи бажання сексу вгасає не у всіх.

чоловік і жінка сплять

Коли в жінок закінчується статеве життя

Середнім віком настання менопаузи в українок лікарі називають 52 роки, а мінімальний вік закінчення менструацій – 40 років. Остання менструація у жіночому житті є провісницею фізіологічного процесу згасання функції репродуктивної системи. Гормональна перебудова порушує той баланс трьох важливих гормонів, що визначав жіноче здоров’я з погляду репродуктивної функції. Процес менопаузи полягає в послідовному зниженні прогестерону (наслідком цього є зникнення овуляції), естрогену (він знижується дещо повільніше) і тестостерону (його рівень зменшується в останню чергу).

Лібідо падає після зниження тестостерону. І саме тоді жінка може вирішити, що її статеве життя закінчилося. Проблеми із сексом не пов’язані власне із «закриттям» дітородної можливості, вони спричинені зміною настрою і певним дискомфортом. Етап, коли жінка відчуває брак енергії і погіршення якості життя, є неминучим. Додатково важкому клімаксу сприяють недостатній сон, шкідливі звички, нераціональне харчування та зайва вага. Але якщо жінка у віці 40-50 років має час на себе, отримує позитивні емоції, займається спортом і не припиняє статевого життя, її лібідо і надалі залишатиметься в порядку.

доросла жінка в ліжку

Як впливає клімакс на статеве життя

Деякі фізіологічні зміни не означають, що на інтимному житті треба ставити крапку. Навпаки, чимало жінок знаходять у цьому періоді полегшення для прояву власної сексуальності без ризику завагітніти. Лікарі говорять, що сексуальне здоров’я і надалі залишається важливим складником благополуччя, а оргазм є можливим у будь-якому віці, адже джерела задоволення у добре вивченому власному тілі не старіють.

Однією з основних фізіологічних змін під час менопаузи є погіршення кровообігу та чутливості в області геніталій, що позначається на сексуальному бажанні. Інша перешкода для занять сексом – вагінальна сухість, що теж є викликаною зниженням рівня естрогену. Це може призводити до дискомфорту під час статевого акту, але проблема вирішується за допомогою гелів-лубрикантів. Вагінальні зволожувачі та гормональна терапія (за показаннями) навіть сприяють відновленню зволоження й еластичності вагінальних тканин.

Що буде, якщо чоловік або жінка довго не веде статеве життя

Лікарі попереджають, що у жінки, яка тривалий час живе без сексу, слабшають стінки піхви і зростає ризик гінекологічних хвороб. Це має зв’язок із застоєм крові в малому тазу внаслідок сталого утримання і загрожує розвитком аднекситу чи мастопатії. А у чоловіка без сексу, за даними European Urology, зростає ризик захворіти на простатит або рак простати. З’являються проблеми із збудженням, чоловіки без статевого життя після 50 років страждають від еректильної дисфункції – проблем із ерекцією або передчасного сім’явипускання.

І у чоловіків, і у жінок відсутність сексу у зрілому віці збільшує кількість чоловічих гормонів, що викликає висипи, появу волосяного покриву в небажаних місцях, сухість шкіри та передчасні зморшки (натомість заняття коханням стимулює вироблення колагену, що робить шкіру еластичною). Для жінок чоловіча сперма є корисною, а без цього своєрідного природного антидепресанту жіночий настрій помітно погіршується. Такий ефект, до речі, має й використання презервативів.

чоловік схилився над жінкою

Кохайтеся на здоров’я

Брак сексуального життя часто призводить до хронічного головного болю, безсоння, алкоголізму й ожиріння (адже травлення після 50 років уповільнюється, а їжа стає засобом отримання задоволення). Без сексу чоловіки та жінки стають дратівливими і підозрілими. Представники обох статей потрапляють у полон нав’язливих думок. Як встановили сексологи, внаслідок тривалого статевого утримання знижується або зникає бажання сексу і з’являється відчуженість між партнерами.

Зниження лібідо призводить до охолодження стосунків. Брак почуттів запускає депресію або агресію. Відчуття себе небажаним чи небажаною ведуть до зниження самооцінки: людина починає почуватися непривабливою і втрачає ресурси для любовного спілкування. Чи варто так ускладнювати життя, коли на ринку вистачає засобів, що повернуть насолоду від інтиму «тим, кому за…». Адже, за словами Зигмунда Фрейда, «єдиним сексуальним відхиленням можна назвати лише повну відсутність сексу».

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU