Британський кіномонтажер Дункан Томсен вирішив представити світу відомих історичних особистостей і навіть печерних людей у форматі модної нині самозйомки.
Антропологи десятиліттями билися над тим, щоб якомога реалістичніше реконструювати зовнішність легендарних постатей минулих епох. Нині науковцям може в цьому допомогти штучний інтелект.
Це довів своєю оригінальною «фотосесією» 53-річний Дункан Томсен. Аби створити селфі Ісуса Христа, Клеопатри, Наполеона Бонапарта, королеви Англії Єлизавети I та печерних жителів кам’яної доби, він використав нейромережу Midjourney. Вона генерує зображення на основі текстових описів та є наразі незамінним помічником дизайнерів. Результат перевершив очікування: зі згенерованих знімків на нас дивляться знані історичні особистості, які ніби власноруч сфотографували себе та своє оточення на смартфони.
За словами Дункана Томсена, аби добитися такого ефекту, він витратив місяці правдивої дослідницької роботи, розповіло видання Daily Mail. Днями і ночами кіномонтажер розробляв алгоритм підказок для ШІ на основі історичних свідчень та імпровізував з фотографічними елементами.
Зрештою, галерея вийшла доволі веселою. Хоча, як вважає Томсен, цей його досвід можна використати для серйозних справ. Для антропологічних реконструкцій, як зазначили вище. А ще для викладання історії у школах. Бо ж усе це, на думку Томсена, «схоже на подорож у часі без машини часу».
Які селфі згенерувала нейромережа?
Кіномонтажер розповів, що всі, кому він показував ці фотографії, не могли повірити, наскільки реальними вони видаються.
Ось Ісус з апостолами на Таємній вечері.
А ось цариця Єгипту Клеопатра влаштувала самозйомку в оточенні підданих.
Англійська королева Єлизавета та її придворні сміються перед уявною камерою смартфона.
Наполеон та його воїни під час битви під Ватерлоо (Бельгія, 1815 р.) мають досить переконливий вигляд.
А ось – усміхнені учасники битви під Азенкуром (Франція, 1415 р.).
Згенероване ШІ зображення доісторичних людей, що роблять селфі в печері, можна вважати одним з найреалістичніших «знімків» кам’яної доби.
І хоча нейромережа Midjourney зарекомендувала себе як дуже здібний інструмент ШІ, вона подекуди припускається помилок. Приміром, на селфі Таємної вечері очі Ісуса та деяких апостолів деформовані, а в людей на передньому плані – лише чотири пальці. Аналогічний огріх штучного інтелекту спостерігається й на селфі Клеопатри та Наполеона: в деяких осіб або забагато, або замало пальців. У чоловіка, котрий усміхається поруч із королевою Єлизаветою I, більше зубів, ніж має бути.
А тим часом експерти застерігають: попри те, що нейромережа Midjourney нині є «правою рукою» творчих людей, дехто може використовувати її для недобрих справ, зокрема, для створення фейків.
Нейромережа штампує такі реалістичні картинки, що люди губляться у здогадках: правда це чи брехня. Нещодавно багато галасу в інформаційному просторі наробило зображення Папи Франциска в об’ємному білому пуховику. Виявилося, воно було згенероване штучним інтелектом.
Фото: Duncan Thomsen