Усі в сад: городники й садівники краще захищені від інсульту та деменції

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Не так давно портал «50+» розповідав про те, що клітини мешканців зелених районів старіють повільніше. І ось – нове дослідження про чудодійний вплив навколишньої зелені на наше самопочуття.

Виявляється, ті, хто має власні сади-городи або просто близький доступ до зелених насаджень, більшою мірою захищені від інсульту та деменції.

Як про це дізналися дослідники

Так вважають науковці зі Школи громадської охорони здоров’я Пекінського університету (Китай). На їхню думку, такі висновки з дослідження можна пояснити низьким забрудненням повітря поруч з оселями, які територіально наближені до зелених насаджень.

Команда вчених залучила до свого масштабного дослідження 420 тисяч британців, середній вік яких становив 55 років. Упродовж 12 років науковці вивчали стан їхнього здоров’я, зокрема, дані стосовно інсультів, деменції та смертності. Особливу увагу вчені звертали на тих добровольців, які мешкали від зелених насаджень на відстані, що не перевищувала 300 метрів.

За період дослідження інсульт був діагностований у 8568 учасників, деменція – у 5648. А в деяких добровольців інсульт став наслідком деменції, розповіло видання Daily Mail.

zhinka polyvaye kushh - Спосіб життя - 50plus

Як з’ясували вчені, ті, хто мав найбільше зелених насаджень поблизу помешкання, найменше постраждали від цих проблем. Вони, зокрема, мали на вісім відсотків менше шансів отримати інсульт та на 14 відсотків менше шансів померти. Також вони мали на 26 відсотків менше шансів отримати інсульт унаслідок деменції.

Результати дослідження опублікував журнал Science of the Total Environment.

Як повідомили в Асоціації інсульту Великої Британії, дерева та інша рослинність поглинають та фільтрують забруднювачі повітря. А саме вони є причиною 21 відсотка смертей від інсульту, як показали попередні дослідження. Науковці також виявили, що систематичне перебування в саду та на присадибних ділянках зменшує ризик інсульту та розвитку депресії.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU