Катастрофічне затоплення планети можливе ще за нашого життя: прогноз учених-полярників

Півтисячі науковців-полярників оголосили надзвичайне попередження щодо танення Антарктиди та підвищення рівня моря по всьому світу.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Близько 500 полярних експертів з’їхалися до Університету Тасманії на Австралійську конференцію з дослідження Антарктики. Науковців непокоїть майбутнє Антарктиди, яка перебуває під загрозою. Дослідники опублікували заяву, в якій наголосили: необхідні термінові дії для запобігання танення Антарктиди та катастрофічного підвищення рівня моря по всьому світу.

«Неконтрольована втрата льоду призведе до швидкого та катастрофічного підвищення рівня моря, що є можливим ще за нашого життя», – попередили вчені.

Якщо розтане лише Східноантарктичний льодовиковий щит (найбільший на нашій планеті), цього буде достатньо, щоб підняти рівень Світового океану приблизно на 50 метрів, зауважили експерти. Наслідки цього для прибережних міст та інфраструктури будуть трагічними.

Глобальне потепління спричинило в цьому регіоні колосальні зміни. Нещодавні дослідження показали рекордне скорочення морської криги, екстремальні хвилі тепла, що істотно перевищують середні температури та загострену нестабільність навколо ключових льодовиків шельфу.

пінгвіни на льодовику

Усе навіть гірше, ніж учені передбачали раніше

За даними Австралійського партнерства з антарктичної програми (AAPP), організації, що стоїть за конференцією, протягом останніх 30 років рівень Світового океану піднявся на 10,5 сантиметрів.

Найпівденніший континент щогодини втрачає близько 17 мільйонів тонн льоду з кожного боку. І швидкість танення, схоже, прискорюється. Супутникові знімки показують, що Антарктида нині втрачає лід більш ніж у шість разів швидше, ніж це було 30 років тому, розповіло видання IFLScience. Навіть Східна Антарктида, яка колись вважалася відносно стабільною та несприятливою до змін, уже показує ознаки екстремальних потрясінь (таких як хвилі тепла та масштабні танення).

За даними AAPP, якщо світ збільшить викиди парникових газів, до 2100 року у прибережних містах Австралії, найімовірніше, відбудеться руйнівне підвищення рівня моря на 80 сантиметрів. Тож світу необхідно вжити заходів стосовно «глибокого, швидкого і стійкого» скорочення викидів парникових газів, аби запобігти катастрофі, що насувається.

Нездатність швидко скоротити викиди загрожує нинішнім та майбутнім поколінням підвищенням рівня моря, застерегли дослідники.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU