Отже, якщо раніше ми просто мали вчасно поливати рослини у своєму помешканні, то тепер вважаємо їх членами своєї родини.
Команда вчених з Університету Південної Австралії залучила до опитування 115 добровольців віком від 18 до 69 років, які мали кімнатні рослини. У середньому в опитаних було вдома по 15 рослин, а в одного учасника їх налічувалося аж понад 500.
Вчені попросили респондентів описати їхні «стосунки з кімнатними рослинами». Результати засвідчили, що у близько 14 відсотків учасників склалися тісні взаємини з рослинками. Ці добровольці розповіли, що відчувають до них «глибоку любов» та навіть вважають їх членами сім’ї. А тим часом 42 відсотки учасників повідомили про свою емоційну прив’язаність до домашньої зелені.
Відповідаючи на запитання, 28-річний чоловік розповів дослідникам, що кімнатні рослини для нього «як діти». А 48-річний учасник зізнався, що кожного дня розмовляє зі своїми рослинами, освідчуючись їм у своїй любові.
Схоже, ця тенденція особливо актуальна для покоління Z. 24-річна учасниця заявила, що до своїх рослин вона відчуває таку саму ніжність, як до свійських тварин. Іще одна її однолітка сказала: «Рослини – мої діти».
Чим це пояснити?
На думку команди дослідників, така емоційна прив’язаність до домашніх рослин розвинулася на тлі пошесного захоплення користувачів соціальних мереж світлинами з хитромудрими рослинами у вазонах. До речі, продажі рослин різко зросли під час пандемії та після неї, розповіло видання Daily Mail.
Лікарка Бріанна Ле Буск, котра очолила дослідження, зауважила: «Тепер люди сприймають домашні рослини як членів родини. Вони відчувають сильні почуття до своїх рослин у горщиках, можливо, тому, що догляд за ними дарує правдиве відчуття мети та задоволення».
Але ж, за словами дослідниці, ще покоління тому кімнатні рослини були скоріше предметами меблів – не більше. І ось тепер люди серйозно вивчають правила догляду за своїми рослинками та знають їхні точні наукові назви. Ба більше: деякі добровольці зізналися вченим, що вони страждають, якщо рослина втрачає листя або починає в’янути.
Цікаво, що жінки частіше розповідали про свою тісну прив’язаність до рослин, ніж чоловіки. А 12 відсотків представників сильної статі заявили, що не мають жодних стосунків зі своїми рослинами.
Дослідники також припустили, що теплі почуття до кімнатної зелені пов’язані, зокрема, з тим, що вони знижують рівень стресу та негативних емоцій, а також дарують відчуття розслаблення та покращують якість повітря у приміщенні.
Результати дослідження опублікувало видання Plant Environment Interactions.
Недавнє дослідження під орудою Королівського садівничого товариства Великої Британії виявило, що люди віддають перевагу рослинам з округлими формами та вважають їхній здоровий вигляд важливим для свого добробуту.
Фото: pexels.com