Кухонні дискотеки не менш корисні, ніж спортивні вправи

Виявляється, 20 хвилин танців під час готування їжі чи прибирання квартири зіставні за своєю користю з рекомендованою нормою денних вправ.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Під час пандемії коронавірусу, коли люди були замкнені в чотирьох стінах, англійська співачка Софі Елліс-Бекстор викладала в інтернеті свої онлайн-шоу з кухонними танцями Kitchen Disco. Таким чином вона не лише покращила настрій мільйонам своїх фанатів, але й започаткувала цікавий тренд на фітнес, що може бути таким саме ефективним, як похід у спортзал чи пробіжка.

А нещодавно ефективність домашніх танців довели дослідники Північно-Східного університету в Бостоні (США). Вони виявили, що 20-хвилинна кухонна дискотека зіставна за своєю користю з рекомендованою нормою денних фізичних навантажень.

Нагадаємо, що експерти радять робити вправи помірної або високої інтенсивності протягом 150 хвилин щотижня.

Попередні дослідження виявили, що танці покращують здоров’я серця, рівновагу та гнучкість, а також знижують ризик передчасної смерті. Теперішнє дослідження показало, що танці в помешканні, зокрема під час хатніх справ, діють так само позитивно, як поширені способи покращення фізичної форми, як-от біг підтюпцем, плавання або аеробіка.

жінка танцює зі щіткою

Про що дізналися вчені?

У ході дослідження команда науковців мала з’ясувати, скільки потрібно танцювати ці довільні танці, щоб їх можна було вважати помірними фізичними навантаженнями.

Вчені залучили до дослідження 48 учасників віком від 18 до 83 років. Дехто з них не міг похвалитися жодним танцювальним досвідом, а дехто мав аж 56-річну танцювальну підготовку.

Добровольцям запропонували взяти участь у п’ятихвилинних танцювальних сетах в довільній формі – як під музику, так і без неї. Під час танців учені вимірювали споживання кисню учасниками та частоту їхніх серцевих скорочень: ці показники визначали рівень інтенсивності вправ.

Аналіз показав, що всі учасники досягли щонайменше помірного рівня фізичної активності у всіх танцювальних сетах, розповіло видання Daily Mail. Але більша ймовірність досягти вищої частоти серцевих скорочень та дихання в них спостерігалася тоді, коли вони танцювали під музичний супровід.

Виступаючи на конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки в Бостоні, доктор Астон Маккалоу, керівник дослідження, сказав: «Головна ідея полягала в тому, щоб зрозуміти, чи буде інтенсивність, яку люди отримають від вільних танців, зіставною з оздоровчою фізичною активністю. Зрештою всі учасники змогли досягти корисного для здоров’я рівня активності, не отримуючи вказівок про те, з якою інтенсивністю танцювати».

Як зазначив доктор Маккалоу, навіть коли добровольці танцювали без музики, вони все одно досягали цього рівня. За словами вченого, головна ідея полягає в тому, що танець – це доступна форма фізичної активності, яку можна практикувати навіть вдома.

Доктор Маккалоу також заявив, що танці корисні для нашого здоров’я, оскільки являють собою аеробне навантаження, яке можна порівняти з ваговими вправами, зокрема вправами з власною вагою.

Результати дослідження опублікував журнал PLOS ONE.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU