Ліки на кухні: 10 продуктів від грипу

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Не нехтуйте цими корисними «дрібницями» у домашніх засіках, аби не хворіти у свята та будні.

1. Зелень

Дієтологи наполягають на обов’язковій присутності вітамінної зелені у раціоні за будь-якого сезону. Без кропу та петрушки, крес-салату та коріандру, щавлю та  лободи, руколи та базиліка не має обходитися жодна страва. Вирощувати природні антиоксиданти можна прямо на кухні. А зберегти свіжою зрізану зелень допоможе посуд із водою: це краще за зберігання у харчовій плівці.

pexels suzy hazelwood 2073001 - Їжа - 50Plus

2. Прованські трави

Ароматні трави з альпійських долин становлять прикрасу французької кухні і є обов’язковим компонентом середземноморських рецептів. У гостро-пряному смаку і неповторному запаху сушених трав ховається секрет привабливості кулінарних шедеврів Провансу. Супи та бульйони, салати та випічка, риба та м’ясо у тушках та стейках впізнаються за походженням завдяки поєднанню пряних трав у ексклюзивних сумішах. Це розмарин і чебрець, шавлія і базилік, естрагон і майоран, лаванда і материнка, меліса і м’ята. Прованські трави зміцнять імунітет та наповнять силою природи вашу їжу.

3. Оливкова олія

Extra Virgin – клас рослинного масла, що вважається найбільш натуральним і корисним. Це базовий продукт найздоровішої в Європі середземноморської дієти. Яка користь від нерафінованої оливкової олії холодного віджиму? Її кислотність перебуває на нижній межі, ледь сягаючи 1%. І цей факт є показником високої якості. Готується калорійний та безпечний продукт зі свіжих оливок, без термічної обробки та механічної фільтрації. Практично про готування не йдеться: вичавлений оливковий сік проціджують і залишають у кімнатних умовах, зберігаючи натуральний аромат «антиоксидантних» плодів. Оливкова олія наповнює енергією салати і надає пікантного смаку смаженій рибі.

pexels ron lach 10046938 - Їжа - 50Plus

4. Томатна паста

Томатною пастою у промисловому розумінні називається очищена від насіння і шкірки помідорна м’якоть, уварена до концентрованого стану сухої речовини. Державний стандарт регулює вміст сухої речовини у томатних пастах у обсязі не менше чверті маси продукту. Характеристики томатної пасти: низька калорійність (у 100 грамах – 102 ккал) та високий вміст лікопіну, що має антиоксидантні властивості і перешкоджає онкологічним і серцево-судинним захворюванням. Томатна паста надає відчуття насичення. Цей ідеальний супутник для м’яса та тіста використовується у піццах та голубцях, рагу та борщі.

5. Гірчиця

Гірчиця розщеплює жири і активізує обмінні процеси. Народна медицина використовує цю пекучу спецію у лікуванні та профілактиці застуд. Завдяки куркуміну (речовині, що надає гірчиці золотого забарвлення), прянощі демонструють протизапальні та протиокислювальні властивості. Якщо змастити гірчицею шматок м’яса перед приготуванням, волокна будуть м’якими, ніжними, ароматними та соковитими: сік не витече при термообробці. Гірчиця поліпшить смак маринаду та соусу.

6. Морська сіль

Щоб уникнути закупорки судин, варто виключити з раціону поварену сіль і замінити її сіллю морською. Дієтологи наголошують, що у морській солі містяться корисний для організму йод (подбайте про щитоподібну залозу) і близько 60 мінеральних речовин, котрі збагатять ваші улюблені страви: салати, супи, гарніри тощо. Але зберегти корисні інгредієнти можна лише при виключенні теплової обробки: додавайте морську сіль до готових страв.

pexels jess loiterton 5507592 cut photo.ru - Їжа - 50Plus

7. Ароматизований оцет

Додайте в оцет спеції і ароматні трави – вийде корисний продукт, який поліпшує кровообіг. Заправляйте оцтом салати і використовуйте у соусах і маринадах. Чайна ложка ароматизованого оцту містить лише 5 ккал. Для стрункості і чистоти судин використовуйте цей продукт замість масла та  сметани.

8. Часник

Цей народний засіб проти вірусів і бактерій зарекомендував себе у лікуванні та профілактиці грипу. При цьому часник ще й тиск знизить (містить сірку).  Переваги часнику – у низькій калорійності (4 ккал у голівці) та поживності (додасть смаку навіть простому хлібу). А ще цей продукт довго не псується, його можна зберігати в сухому і консервованому вигляді.

9. Маслини

У консервованих маслинах багато вітамінів, мінералів і корисних жирів.  Мешканці Середземномор’я рідко страждають на серцево-судинні недуги, бо включають цей потужний антиоксидантний засіб до щоденного раціону. Кращої профілактики атеросклерозу, інфарктів та інсультів годі й шукати. До того ж  консервовані маслини мають тривалий термін зберігання. Можна подрібнити маслини у пасту і зробити корисні бутерброди, що вгамують голод від сніданку до вечері.

10. Кіноа

Ці американські зерна містять вдвічі та навіть утричі більше білка, ніж наші традиційні злаки: 15% на 100 грамів ваги, проти 7,5% у рисі та 3,5% у кукурудзі. Кіноа є неперевершеною альтернативою дієтичній вівсяній каші, її можна поєднувати з іншими крупами, салатами та супами. А вартість заморського суперфуду надихає на побажання здоров’я та достатку у Новому році!

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU