Це місто-держава Південно-Східної Азії відоме тим, що радо приймає кухні з усього світу та об’єднує їх у щось власне – унікальне та смачне.
Не бажаючи пасти задніх, нині Сінгапур підтримав тренд, якому слідують люди по всьому світу. Й передусім тому, що він спрямований на порятунок планети від кліматичної кризи.
Які комахи потраплять на столи сінгапурців
Отже, Сінгапурська продовольча агенція (SFA) схвалила для імпорту та вживання в їжу 16 видів комах.
«SFA дозволить імпорт комах та продуктів із комах, які належать до видів, що мають низьку нормативну стурбованість», – йдеться в заяві агентства. За словами її експертів, ці комахи та продукти їхнього перероблення можуть бути використані в їжу людиною або як корм для тварин.
Тож які комахи потрапили до списку? Це – цвіркуни, сарана, коники, жуки (зокрема жук-носоріг), борошняні хробаки, міль, шовкопряди, а також личинки медоносних бджіл. Деякі з них представлені кількома видами.
Для прихильників раціону з комахами це справді радісна новина. «Тепер у них такий великий список видів, схвалених для вживання людиною», – захоплено сказала виданню The Guardian, австралійська ентомологиня і дієтологиня Скай Блекберн. Дослідниця, яка давно виступає за вживання комах в їжу, вважає, що завдяки такому гастрономічному нововведенню Сінгапур стане ще привабливішим для туристів.
Щоправда, екологам може не сподобатися, що до переліку потрапили медоносні бджоли. Однак пані Блекберн запевнила: йдеться не про цінних бджолиних самок, а про самців – трутнів. Саме на них зазвичай оселяються кліщі варроа, які є загрозою для існування всієї родини бджіл. Тож бджолина спільнота буде лише вдячна сінгапурцям, які позбавлять її цієї напасті.
«Трутнів використовують як джерело їжі, тому що вони є побічним продуктом вулика», – додала науковця.
Важливим у документі SFA є уточнення, що цих їстівних комах не можна виловлювати в дикій природі. А їхнім супроводом до столів гурманів має стати «документальне підтвердження, що комах вирощують у приміщеннях, які контролює компетентний орган».
Тож смачного!
У переліку імпортованих до Сінгапуру продуктів такого роду – масло та макарони з комахами, шоколад та інші кондитерські вироби, що містять не більш як 20 відсотків комах, солоні, розсільні, копчені та сушені личинки бджіл, мариновані личинки жуків та лялечки шовкопряда.
До речі, одна з відомих у країні ресторанних мереж морської їжі вже розробила 30 страв із комахами. Серед них – суші, декоровані шовкопрядами та цвіркунами, солоне крабове яйце із суперхробаками та прикрашені хробаками фрикадельки.
Поїдання комах – далеко не нова ідея. Її підхопили в більш ніж 100 країнах світу. При цьому найбільшими ласунами комах виявилися мешканці Мексики, Таїланду та Індії.
Багато країн розглядають глобальний перехід до цієї практики як потенційне рішення кліматичного апокаліпсиса, що насувається. «Комахи – недооцінене джерело білка і спосіб боротьби зі зміною клімату», – резюмували 2022 року делегати Всесвітнього економічного форуму.
Фото: pexels.com