Згідно зі Всесвітньою доповіддю про щастя 2024, молоді люди віком від 15 до 24 років менш щасливі, ніж старші покоління, повідомляє Daily Mail.
Коментуючи доповідь, опубліковану в мережі минулого тижня, головний хірург США та письменник Вівек Мурті зауважив, що покоління Z стикається з ранньою кризою середнього віку. На його думку, переважно це відбувається через вплив соціальних мереж.
Покоління Z (англ. Generation Z; в розмовній мові відомі як «зумери») – термін, що застосовується для людей, які народилися у 2000-2012 роках.
За словами доктора Мурті, дозволити дітям користуватися соціальними мережами – це те саме, що дати їм ліки, безпека яких не була доведена. А нездатність урядів регулювати користування є «божевіллям».
Що ще повідомила доповідь про щасливих та нещасливих
Всесвітня доповідь про щастя є барометром добробуту у 140 країнах світу. Протягом тривалого щастя її експерти свідчили, що молоді мешканці нашої планети є щасливішими за літніх людей. Однак у 2017 році ситуація змінилася, зокрема, у США. А 2024-го зниження відчуття щасливості серед американців, яким ще не виповнилося 30 років, витіснило Штати зі списку 20 найщасливіших країн. Автори звіту очікують, що таке зрушення чекає найближчими роками й Західну Європу.
У доповіді не вказано, що є причиною нещасливості зумерів, але доктор Мурті звинувачує в цьому величезну кількість часу, яку підлітки проводять в соціальних мережах.
Він процитував дослідження, яке показало, що американські підлітки проводять в соцмережах в середньому п’ять годин на день. А третина їх не лягає спати до півночі, «зависаючи» в телефонах та комп’ютерах. Головний хірург США сказав, що чекає на заяви гігантів соціальних мереж про безпеку їхніх платформ для дітей і підлітків.
Колись панувала думка, що молоді люди почуваються щасливішими, перш ніж вони скочуються до кризи середнього віку, а потім знову набирають обертів на шляху до відчуття щастя, зазначив професор Ян-Еммануель Де Неве, редактор доповіді. За його словами, те, що в деяких частинах світу діти вже переживають аналог кризи середнього віку, вимагає негайних дій з боку урядів.
Британці віком до 30 років опинилися на 32-му місці рейтингу щастя, поступившись таким країнам, як Молдова, Косово і навіть Сальвадор. А тим часом британці віком за 60 років увійшли до двадцятки найщасливіших представників старшого покоління у світі.
Фото: pixabay.com, pexels.com