Експерти знають, чим святкові смаколики небезпечні для вашого собаки

Пасхальними днями, так само як і під час інших свят, зростає небезпека для здоров’я та життя свійських тварин.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Клуб собаківників Великої Британії застеріг, що звичайне великоднє частування може бути смертельно небезпечним для вашого собаки. І все через родзинки: маленькі, смачні та підступні.

У 2023 році родзинки, що містилися у святковій випічці, спричинили на 117 відсотків більше отруєнь серед британських домашніх собак, ніж попереднього року. Зрозуміло, що статистики поточного року поки що немає.

Звинувачуються родзинки

На зміну недільній пасхальній трапезі, коли різні покоління родини збиралися за одним столом, прийшли будні так званого «доїдання». Від свята залишилося багато чого смачненького.

Частина страв вирушають у ланч-боксах до офісів, де люди охоче пригощають своїх колег та згадують світле торжество. А решта святкових наїдків перебуває вдома під пильною увагою чотирилапих улюбленців. Зокрема й паски, що містять родзинки, які є для собак навіть ще небезпечнішими, ніж шоколад.

Білл Ламберт, експерт зі здоров’я собак із Клубу собаківників, зазначив: «Великдень має бути часом веселощів та задоволення, та оскільки в будинку так багато їжі, дуже важливо, щоб власники уважно стежили за своїми вихованцями». Інакше свято перетвориться на сумну подію. Річ у тім, що вживання родзинок песиками може призвести до блювання, діареї та навіть смерті.

Родзинки (та виноград) містять винну кислоту, яка спричиняє в собак серйозне пошкодження нирок. Інтенсивність реакції організму тварини варіюється, залежно від стану її здоров’я та кількості спожитої їжі. У деяких собак спостерігаються лише легкі симптоми, але в інших розвиваються смертельно небезпечні захворювання, розповіло видання Daily Mail.

sobaczi likar miryaye temperayuru - Природа - 50Plus

Як уникнути трагедії

Невтішна статистика щодо отруєнь домашніх песиків зумовлена передусім тривожним зниженням поінформованості їхніх власників про небезпеку, яку приховують родзинки.

Експерти клубу радять пильно стежити за тим, щоб продукти з родзинками (або шоколадом) залишалися поза досяжністю домашніх улюбленців. Такі смаколики потрібно зберігати на верхніх, добре зачинених полицях кухонної шафи.

Так само, якщо ви плануєте влаштувати полювання на великодні шоколадні яйця, дуже важливо, щоб собака тримався якомога далі від цих людських розваг.

Також рекомендовано обережніше пригощати тварин іншими стравами зі святкового столу. Більшість продуктів, які так подобаються людям, є для собак аж надто солоними або жирними. А отже, небезпечними для їхнього здоров’я.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU