Моногамія пінгвінів – міф: вони не присвячують життя одному партнеру

Шокове відкриття засвідчило, що пінгвіни не створюють пари на все життя, а рівень розлучень в них значно вищий, ніж у людей.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Напротивагу поширеній думці, пінгвіни не є взірцями подружньої вірності. Хоча вчені й вважають моногамними багато видів пінгвінів, уявлення про те, що ці морські птахи вибирають собі партнера на все життя і ніколи його не зраджують, є помилкою.

Команда науковців з Університету Монаша (Австралія) дослідила мегаколонію малих пінгвінів (Eudyptula minor) на острові Філіпа та виявила, що рівень розлучень в них значно вищий, ніж у людей.

Це правда, що малі пінгвіни роками використовують для розмноження одного партнера. Проте експерти стверджують, що близько 50 відсотків пар розлучаються.

пінгвін з пташенятами

Про що дізналися вчені?

Хоча в сезон розмноження більшість видів пінгвінів утворюють пари з тими самими партнерами, що й торік, ці зв’язки далеко не завжди зберігаються протягом усього життя.

Мегаколонія малих пінгвінів на острові Філіпа налічує понад 37 000 особин. Учені вважають, що така численна вибірка є гарним матеріалом для вивчення того, що відбувається між птахами.

Протягом 12 сезонів розмноження пінгвінів університетська команда виявила близько 250 розлучень в когорті, де налічувалося близько тисячі особин, що мали пару.

Щорічний показник розлучень серед населення ​​США становить близько 2,4 шлюбу на тисячу. А це, як вирахували дослідники, майже в 10 разів менше, ніж в досліджуваного виду морських птахів.

«Пінгвіни здебільшого залишаються вірними своїм партнерам, хоча «на стороні» часто мають інтриги», – зазначив екофізіолог Річард Рейна, що вивчав острівну колонію протягом 20 років. «Після невдалого репродуктивного сезону вони можуть спробувати знайти нового партнера на наступний сезон, щоб досягти успіху в розмноженні», – додав дослідник.

Тож, як виявилося, малі пінгвіни не дуже віддані. І це не єдиний вид, що не відповідає людській ілюзії про вічне кохання пінгвінів, розповіло видання Science Alert.

Наприклад, імператорські пінгвіни (Aptenodytes forsteri) та пінгвіни Аделі (Pygoscelis adeliae), які живуть парами, нерідко «ходять наліво». Це свідчить про те, що вони насправді не є сексуально моногамними. Одне з попередніх досліджень виявило, що лише 15 відсотків імператорських пінгвінів залишаються з одним партнером протягом багатьох сезонів розмноження.

пінгвини в Арктиці

Розлучення пінгвінів як позитивний фактор репродукції виду

Торік морський біолог з Університету Монаша Андре К’ярадіа розповів телеканалу ABC, що через зміну клімату малі пінгвіни на острові Філіпа почали розмножуватися раніше, і в них з’явилося більше часу для зрад. Ба більше: за словами вченого «в них могло бути чотири-п’ять партнерів за одну ніч». При цьому дослідник вважає, що рівень розлучень серед малих пінгвінів є єдиним найбільш послідовним фактором, що дає можливість прогнозувати репродуктивний успіх колонії.

Автори нового дослідження зауважили: «У малих пінгвінів та інших морських птахів, які живуть у парі протягом декількох сезонів, згодом збільшується репродуктивний успіх. Проте розлучення може також бути адаптивною тактикою для підвищення довгострокового репродуктивного успіху, особливо коли попередній репродуктивний успіх був низьким».

пінгвіни серед каміння

За словами вчених, у такі часи може з’явитися «більш якісний» партнер, що витіснить особину нижчої якості.

Результати дослідження опублікував журнал Ecology and Evolution.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU