Мотор під ударом: шість невидимих загроз здоров’ю вашого серця

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Інколи є очевидним, що нашому здоров’ю щось загрожує. Значно складніше жити з тими непомітними чинниками, які попервах не даються взнаки, але врешті призводять до серйозних хвороб.

Тож які незримі та невідчутні причини можуть спровокувати проблеми із серцем?

1. Забруднене повітря

Життя в районі з високим рівнем забруднення повітря означає високу ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань. Так вважає Аяз Султан, консультант-кардіолог британської клініки Pall Mall Medical.

Він стверджує, що забруднювачі повітря пошкоджують кровоносні судини, роблять їх вужчими і твердішими. Це ускладнює вільний перебіг крові по всьому тілу, а також спричиняє аномальні серцеві ритми та навіть зміни в структурі серця.

Експерт радить уникати занадто довгого перебування на забрудненому повітрі, зокрема, в кімнатах із сигаретним димом та на дорогах з інтенсивним рухом.

2. Високий рівень холестерину

Рівень холестерину є основною причиною серцево-судинних захворювань. За аномально високого вмісту холестерину в кровоносних судинах можуть накопичуватися жирові відкладення. Це зменшує кровотік та спричиняє утворення згустків.

Зазвичай високий рівень холестерину не має симптомів, зауважує Жуль Пейн, генеральний директор благодійної організації Heart UK. Єдиний спосіб дізнатися про проблему – пройти тест на холестерин.

За словами експерта, на рівень холестерину негативно впливає вживання великої кількості насичених жирів та алкоголю, куріння, нехтування фізичними вправами.

Підтримка нормального рівня холестерину особливо важлива, якщо в минулому людина вже пережила інфаркт або інсульт. За даними дослідників, близько половини тих, кого спіткала така прикра подія, може пережити наступну протягом 114 найближчих днів.

3. Високий кров’яний тиск

Високий тиск рідко демонструє симптоми, проте він є однією з ключових причин інсультів та серцевих нападів, повідомляє Independent.

Як і у випадку з рівнем холестерину та іншими чинниками, запобігти хворобам серця можуть зміни способу життя. Медики радять всім, кому виповнилося 40 років, регулярно спостерігати за своїм кров’яним тиском.

kardiograma i sercze mizh dolonyamy - Здоров'я - 50Plus

4. Кишковий мікробіом

Ідея про те, що кишковий мікробіом (трильйони мікроорганізмів, що живуть в кишківнику) впливає на здоров’я серцево-судинної системи, не нова. Проте вчені раз у раз досліджують зв’язок між розмаїттям мікробіоти та ризиком серцево-судинних захворювань, зазначає дієтолог та нутриціолог Сара Шенкер.

У науковців накопичилося чимало доказів того, що деякі бактерії можуть впливати на здоров’я серця. Це пов’язано зі сполуками, які кишкові бактерії виробляють при розщепленні певних продуктів. Ці сполуки можуть підвищувати рівень холестерину, пошкоджувати кровоносні судини та призводити до серцево-судинних захворювань.

Запобігти цьому може оновлений раціон. Необхідно вживати якнайбільше клітковини, різноманітних овочів, цільнозернових продуктів, квасолі, бобових тощо.

Деякі дослідження показали, що пробіотики, які утворюються під час ферментації, можуть допомогти відновити баланс корисних бактерій у кишківнику та дещо знизити кров’яний тиск, а також рівень холестерину.

5. Гормональні зміни у жінок

Це ще одна істотна причина виникнення та розвитку серцево-судинних захворювань.

Гормон естроген природним чином виробляється жіночим організмом упродовж життя, забезпечуючи захист від недуг серця. Проте менопауза змушує організм виробляти значно менше естрогену, пояснює експертка із серцево-судинних захворювань Мікаела Наттолл.

При цьому рівень холестерину підвищується, кров’яний тиск зростає, а жир в організмі розподіляється неправильно. Тобто наявні майже всі чинники, що призводять до серцево-судинних захворювань.

Тож треба зробити деякі прості кроки, які сприятимуть покращенню здоров’я серця під час менопаузи. Допоможе, зокрема, вибір корисної для серця їжі. Приміром, овочів та цілозернових продуктів. Не слід нехтувати й регулярними фізичними вправами.

6. Самотність

2018 року команда датських науковців Кардіологічного центру при Копенгагенській університетській лікарні провела цікаве дослідження. Медики проаналізували дані тисяч пацієнтів із проблемами серця. Висновки показали, що в тих учасників, котрі почувалися самотніми, серцеві захворювання спостерігалися частіше. Також цій категорії був притаманний вищий рівень смертності. Не завжди ясно, чому самотність шкодить здоров’ю, але наразі це загальновизнана причина серцево-судинних захворювань.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU