Мрія жити біля моря має сенс: водна стихія боронить мозок від деградації

Дослідники стверджують, що наявність помешкання бодай у 300 метрах від моря означає захист від розумового занепаду у старості.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Хоча неврологи з Фуцзяньського медичного університету (Китай) запевняють, що озера та річки також цілюще впливають на наш мозок.
Отже, життя поряд з водою є секретом здорового та щасливого життя у старості.

Про що дізналися науковці?

Університетська команда виявила, що британці середнього та старшого віку, котрі мешкають поблизу моря, озер чи річок (так званих блакитних просторів), менш схильні до вікового зниження когнітивних здібностей.

За даними дослідження, опублікованого в журналі Ecotoxicology and Environmental Safety, ризик розумової деградації в них значно нижчий, ніж у тих, хто живе далеко від блакитних просторів.

Неврологи, які стоять за дослідженням, стверджують, що вологе повітря навколо великих водойм перешкоджає забрудненню повітря. А саме його вчені пов’язують з віковим зниженням розумових здібностей, розповіло видання Daily Mail.

Дослідники також додали, що звуки та вид хвиль, що розбиваються, а також води, що тече, можуть бути важливим фактором зниження рівня стресу та поліпшення настрою.

дорослі і діти біля моря

Як проходило дослідження?

Команда проаналізувала результати тестів 35 669 чоловіків та жінок з Британського біобанку (UK Biobank), зіставивши їхній стан здоров’я з домашніми адресами. Передусім учених цікавило, наскільки близько учасники дослідження мешкають від блакитних просторів. Експерти також оцінили пам’ять, реакцію, а також вербальне та числове мислення респондентів.

Науковці розрахували схильність до забруднення повітря для кожної адреси. А також урахували вік, освіту, вагу, раціон, артеріальний тиск учасників та їхнє ставлення до алкоголю.

Дивовижні результати показали: що більше води довкола будинку, то кращі розумові здібності людей, які там мешкають. А в тих, хто має в радіусі 300 метрів від будинку багато блакитного простору, ризик когнітивних порушень нижчий на 13,2 відсотка.

Ефект виявився ще більш вираженим, коли повітря було сильно забрудненим. Коли рівень твердих частинок у повітрі був найвищим, 10-відсоткове збільшення блакитного простору в радіусі 300 метрів від будинку було пов’язане з 26,2-відсотковим поліпшенням результатів когнітивних тестів.

Дослідники заявили, що результати дослідження будуть корисними для планувальників та політиків, які створюють здорові міста майбутнього.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU