На морському дні поблизу Антарктиди помічені полчища гігантських павуків

Розмах ніг цих чималеньких глибоководних жителів субантарктичного моря сягає 51 сантиметра, розповіли в Інституті океану імені Шмідта (США).

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники океанських глибин відзняли приголомшливе відео, на якому павук розміром з обідню тарілку тиняється морським дном біля Південних Сандвічевих островів – ланцюга вулканічних островів неподалік Антарктиди, в одному з найвіддаленіших районів світу. Павука зафільмували на глибині 2104 метри.

Ці морські істоти, також відомі як пікногоніди, є далекими родичами земних павуків, розповіло видання Live Science. Але на відміну від своїх найдорідніших братів зі суходолу, здоровезні морські павуки мають вдвічі більший розмах ніг – аж 51 см.

За даними Інституту океану імені Шмідта, величезний розмір цих павуків є результатом глибоководного гігантизму – тенденції глибоководних істот виростати значно більшими за представників мілководних видів.

«Величезний тиск і низькі температури, які є непереборними перешкодами для таких любителів суші, як люди, дають можливість деяким тваринам мати дуже повільний обмін речовин і досягати гігантських розмірів», – написали дослідники у своєму повідомленні на Facebook.

Великі тварини також спроможні переміщатися швидше та на більші відстані в пошуках їжі або партнера. Це дуже важливо, коли бракує і першого, і другого.

Глибоководний гігантизм особливо поширений поблизу полюсів, де низькі температури сприяють повільнішому метаболізму. Згідно з повідомленням експертів, науці відомо близько 1500 видів морських павуків. Але, ймовірно, ще більше видів досі не відкриті. Морські павуки мешкають в океанах по всьому світу і мають розміри від кількох міліметрів до діаметра великого тареля.

Згідно з даними Науково-дослідного інституту акваріума Монтерей-Бей, найбільші представники цієї групи зазвичай зустрічаються на глибині від 2200 до 4000 метрів.

Замість того щоб плести павутину або рити нори, як це роблять наземні павуки, морські використовують спеціальну трубчасту ротову структуру – хоботок, щоб заковтувати здобич, приміром, актиній та медуз.

Відео про життя глибоководних павуків зняли пілоти дистанційно керованих транспортних засобів у рамках інститутської експедиції на Південні Сандвічеві острови. Дослідницька місія була присвячена виявленню та опису нових видів, що мешкають в цих холодних водах.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU