Найдревніша мапа світу розсекретила шлях до Ноєвого ковчега

Дослідники розшифрували найдревнішу мапу світу, висічену на 3000-річній глиняній табличці: вавилонський артефакт приховував біблійний секрет.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники з Британського музею в Лондоні розшифрували мапу, висічену на глиняній табличці близько 3000 років тому. Вчені виявили, що клинописні символи вказують на географічне розташування Ноєвого ковчега.

Цей вавилонський артефакт, відомий як Imago Mundi, археологи знайшли на Близькому Сході ще в 1882 році. Тоді ж її придбав Британський музей. Його дослідницька команда протягом багатьох років намагалася розшифрувати зміст клинописних символів на раритетній знахідці. Зрештою науковці з’ясували, що глиняна табличка, яка датована приблизно IX століттям до н. е., являє собою карту Месопотамії.

Imago Mundi

Про що дізналися науковці?

І це була лише частина відкриття. Глибший аналіз виявив посилання на всім відому історію, що згадується в Біблії.

Зворотний бік таблички був свого роду дороговказом для стародавнього мандрівника. Вигравіювані символи пояснювали йому, як потрапити до тих чи інших об’єктів. Приміром, там ідеться про те, що потрібно пройти «сім ліг, аби побачити щось товсте, як судина парсикту».

Слово «парсикту» було виявлено й на інших стародавніх вавілонських табличках. Його використовували для позначення розміру судна, яке допомогло врятуватися під час Всесвітнього потопу: тобто біблійного Ноєвого ковчега.

Дослідники розсекретили інструкції древньої мапи та знайшли шлях до Урарту ​(гори Арарат). Саме там, відповідно до древніх джерел, урятована родина вийшла на берег з ковчега, що зберіг їй життя.

текст на мапі

Окрім цих дивовижних відомостей учені виявили на глиняній мапі річку Євфрат, Вавилон та інші міста. Знайшли вони й так звану «гірку річку», що робить коло навколо об’єктів, про які стародавні вавилоняни знали понад три тисячі років тому. А за межами річки вони зобразили невідомі землі.

Доктор Ірвінг Фінкель, куратор Британського музею та відомий ассиріолог, зазначив: «Йдеться про опис Ковчега, що, теоретично, був побудований вавилонською версією Ноя». Тобто Утнапішті.

У вавилонському варіанті цієї історії бог Еа послав потоп, що знищив усе людство, окрім Утнапішті та його сім’ї. Він збудував ковчег та врятував на ньому свою родину та багатьох тварин.

Слід зауважити, що про цю історію нагадала клинописна табличка, якій близько 3000 років. А біблійний потоп стався близько 5000 років тому. Біблія повідала, що ковчег зупинився на Арараті після 150-денного потопу, в результаті якого затонула Земля і все живе на ній, що не помістилося всередині дерев’яного судна. Місце на вершині гори, де воно зупинилося, за формою та розмірами відповідає днищу ковчега.

За словами доктора Фінкеля, будь-хто, хто піде шляхом до Урарту, теоретично має побачити на горі дерев’яні ребра судна, «подібні до тих, що описані в Біблії».

Гірське утворення у формі лодки на горі Арарат

Гірське утворення у формі лодки на горі Арарат

Будь-яка наукова теорія – тема для суперечок

Ідея про те, що ковчег причалив до Арарата, здавна спричиняла дискусії в науковій спільноті, розповіло видання Daily Mail.

Команда дослідників зі Стамбульського технічного університету протягом багатьох років проводила розкопки на горі. У 2023 році вчені виявили глину та рештки морепродуктів, що свідчили про присутність тут людей 5000-3000 років тому.

А доктор Ендрю Снеллінг із Сіднейського університету заявив, що гора Арарат не могла бути місцем розташування ковчега, оскільки вона утворилася вже після того, як зійшли води потопу.

Хоча історія Ноєвого ковчега вважається визначною, більшість науковців не вірять у її буквальне тлумачення.

Фото з відкритих джерел

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU