Туманність Орла, що в сузір’ї Змії, неодноразово ставала моделлю для зйомок. Річ у тім, що в ній розташований об’єкт невимовної краси – так звані Стовпи Творіння.
Тепер завдяки візуалізації Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA, НАСА) кожен може зблизька роздивитися ці містичні стовпи й політати навколо них.
Перші художні світлини Стовпів Творіння зробив у 1995 році космічний телескоп «Габбл». А найбільший космічний телескоп «Джеймс Веб», що працює на орбіті з 2021 року, теж не оминув туманність Орла своєю увагою: він сфотографував її у 2022 році.
Астрономи НАСА своєю чергою вирішили об’єднати творчі роботи обох телескопів, створивши на їх основі приголомшливу 3D-анімацію польоту крізь туманність.
Стовпи Творіння складаються переважно з холодного молекулярного водню та пилу. Їх руйнують сильні вітри та ультрафіолетове випромінювання від гарячих молодих зірок, які розкидані всередині туманності. Стовпи, що подібні до гігантських пальців, мають на верхівках виразні гілки завбільшки Сонячної системи.
Захоплива 3D-анімація відправляє глядачів у подорож між дивовижними конструкціями. Короткометражка спирається на спостереження та наукові дослідження команди науковців під орудою Анни МакЛеод, доцентки Даремського університету (Велика Британія).
Завдяки цьому відео глядачі можуть побачити плоди співпраці двох найвідоміших космічних телескопів. «Габбл» фіксує об’єкти, що світяться у видимому світлі за надвисоких температур, тоді як інфрачервона камера «Джеймса Веба», чутлива до холодніших об’єктів, проникає крізь пил та виявляє зірки, що в ньому ув’язнені.
Дивлячись відео, можна наблизитись до центрального стовпа та поспостерігати юну протозірку на його верхівці. На інфрачервоному зображенні вона випромінює яскраво-червоне світло, розповіло видання Science Alert.
Поряд з вершиною лівого стовпа б’є діагональний струмінь матеріалу, що його викидає новонароджена зірка, яку, втім, неможливо побачити. А на кінчику цього стовпа яскраво сяє нова зірка, яку добре видно.