Науковці пояснили, чому кішки дряпають меблі

Вчені дослідили причини дряпання меблів та шпалер домашніми улюбленцями, а також запропонували стратегії, що допоможуть відучити тварин від поганої звички.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Міжнародна команда вчених проаналізувала чинники, що змушують котиків псувати інтер’єр помешкання. Науковці також замислилися про можливі методи боротьби з цим неподобством.

Як проходило дослідження?

Ветеринари здавна вважали, що боротися з дряпанням кішкою меблів та шпалер – марна справа. Однак нещодавно команда ветеринарів-дослідників під орудою професорки Ясемін Салгірлі Демірбас з Університету Анкари (Туреччина) спробувала розвіяти це скептичне ставлення до проблеми. Вчені також виробили деякі стратегії з виправлення небажаної поведінки пухнастих друзів.

Під час дослідження ветеринари залучили до опитування 1211 власників кішок із Франції. Респонденти мали розповісти про себе, а також про повсякденне життя своїх котиків, їхній характер, особливості їхнього розпорядку дня та поведінки, зокрема, пов’язаної з дряпанням.

кішка на шафі

Дослідники виявили значний зв’язок між дряпанням та такими факторами, як присутність дітей у домі й темперамент тварини (рівень активності). А ключовою причиною дряпання меблів і шпалер учені вважають стрес, розповіло видання Science Focus.

«Ми бачимо чіткий зв’язок між певними екологічними й поведінковими факторами та підвищеним дряпанням. Йому сприяють, зокрема, присутність дітей у будинку, а також високий рівень грайливості та нічної активності. Кішки, з агресивнішою вдачею, які порушують порядок, частіше вдаються до дряпання», – зауважила професорка Салгірлі Демірбас.

дитина обіймає кішку

За її словами, присутність в домі дітей, особливо маленьких, може підвищити рівень стресу в кішок та спонукати їх до частішого дряпання. Малюки зазвичай не вміють поводитися з тваринами та нерідко порушують їхній особистий простір.

Чи можна боротися з дряпанням?

Це питання турбує багатьох власників кішок. Автори дослідження припустили, що заходи з пом’якшення такої поведінки все ж існують.

Науковці порадили розміщувати кігтеточки в тих місцях помешкання, де кішка буває (відпочиває) найчастіше, або там, де розташовані предмети, які вона постійно дряпає. Використання феромонів, надання тварині безпечних укриттів та автономних місць для спостереження допоможе зменшити її стрес.

кішка лежить біля дивану

Дослідники рекомендували власникам кішок організовувати короткі ігрові сесії, які імітують сценарії успішного полювання. Такі сесії перемикатимуть увагу тварини на конструктивнішу діяльність, допоможуть їй долати стресовий стан, а також сприятимуть зміцненню зв’язку між нею та людиною.

дівчинка грається з кішкою

«Наші результати можуть допомогти особам, які доглядають кішок, контролювати дряпання, створювати гармонійніше довкілля як для тварин, так і для їхніх господарів», – резюмувала професорка Салгірлі Демірбас.

Наступне дослідження команди буде присвячене розробці ефективніших стратегій з управління поганою звичкою домашніх улюбленців, а також її зв’язку з присутністю дітей у домі.

Результати дослідження опублікував журнал Frontiers in Veterinary Science.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU