Власникам кішок і собак притаманні кращі розумові здібності

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Як повідомила команда вчених з Університету Меріленду (США), відкриття стосується, зокрема, літніх людей. І це важливо, адже саме їхні розумові здібності найбільше потерпають від вікової деградації.

Про що повідомили дослідники

Науковців потішив той факт, що кішка або собака не лише дарують людині радість спілкування. Виявляється, свійські тварини також захищають здоров’я нашого мозку.

Зрозуміло, що погіршення розумових здібностей спостерігається з роками в кожної людини. Ці процеси стосуються мислення, пам’яті, здатності навчатися та розв’язувати проблеми. Нове дослідження продемонструвало, що присутність вдома кішки або собаки може уповільнити зниження когнітивних функцій у міру того, як людина старіє.

Позитивний вплив кішок та собак на здоров’я мозку особливо відчутний, якщо власник тварини регулярно гуляє з нею. Передусім вчені мають на увазі прогулянки із собакою, адже променади не дуже популярні серед кішок та їхніх господарів.

cholovik gulyaye z sobakoyu - Здоров'я - 50plus

Як проходило дослідження

Для того, щоб пролити світло на такі переваги від наявності в домі тваринки, університетська команда вивчила дані про 637 осіб віком від 51 до 101 року.

11 відсотків учасників мали кішок, 13 – собак. Аналіз підтвердив, що протягом останнього десятиліття когнітивні функції погіршувалися у всіх учасників поспіль. Однак ці процеси відбувалися повільніше в тих, хто мав кішок або собак, розповіло видання Daily Mail.

Дві третини власників собак повідомили, що регулярно вигулювали їх. У цій групі дослідники навіть зафіксували повільніше зниження когнітивних функцій, ніж у тих власників собак, які не гуляли зі своїми вихованцями.

У звітній статті науковці заявили: за останні 10 років «пам’ять, виконавчі та мовні функції, психомоторна швидкість і швидкість обробки інформації» у власників свійських тварин погіршилися меншою мірою, ніж у тих, хто не тримав удома тварину.

Тоді як у власників кішок спостерігалося менш відчутне погіршення пам’яті та мовних функцій.

sobaka i kishka - Здоров'я - 50plus

На думку вчених, поясненням цих результатів може бути те, що власники домашніх тварин менше схильні до стресу, більше розслаблені та частіше звертають увагу на зовнішній світ.

Попередні дослідження показали, що спілкування з тваринами допомагає знизити кров’яний тиск і частоту пульсу. А наявність собаки може сформувати корисну звичку до повсякденної фізичної активності у вигляді систематичних прогулянок.

Висновки з дослідження опублікував журнал Scientific Reports.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU