Міжнародна маркетингова агенція OnePoll провела масштабне дослідження на замовлення брокерської компанії Office Freedom. Ця глобальна компанія протягом 20 років надає обслуговувані офіси як малим стартапам, так і великим корпораціям.
Якщо вірити експертам, вісім обов’язкових годин робочого дня – марна витрата часу. Під час дослідження до зони професійної уваги науковців потрапили 2000 офісних працівників. Команда OnePoll проаналізувала злети та падіння їхньої активності впродовж всього часу, який вони проводять в офісі.
Згідно з висновками дослідників, найбільшу продуктивність офісні працівники демонструють о 10:22. Тоді як о 13:27 вона спадає.
У другій половині дня продуктивність стає дедалі гіршою. О 14:06 праця офісних трударів уже геть не ефективна, повідомило видання Independent.
Більш ніж половина працівників віддає перевагу офісній праці
Дослідники виявили, що 58 відсотків працівників щосили намагаються боротися з такими закономірностями. Вони прагнуть довести, що їхня продуктивність не знає ані підйомів, ані спадів.
Натомість команда зауважила, що намагання «включитися» в роботу попри відсутність внутрішніх сил є причиною поганого самопочуття. Виявилося, що від тривалого сидіння за комп’ютером потерпає 27 відсотків співробітників, відволікання на спілкування з колегами – 24%, а від недостатньої можливості відірватися від робочого столу на перерву – 22%.
Дослідження також показало, що більш ніж половина його учасників (54%) віддає перевагу колективній роботі в офісі, ніж самотній праці вдома.
38% респондентів повідомили, що офісне середовище допомогло їм підвищити продуктивність. Тоді як 22% опитаних вважають, що це середовище заважає якісній роботі.
65% співробітників стверджують, що спілкування з колегами – найкраща складова офісної праці.
З тих, хто вважає роботу в офісі ключовим чинником своєї ефективності, майже половина пояснює це робочою атмосферою та спілкуванням з іншими людьми.
Основними причинами зниження продуктивності на робочому місці опитані вважають рівень шуму (36%), температуру в приміщенні (32%) та відволікання на запитання колег (32%).
Понеділок і п’ятниця – не найкращі дні для трудових досягнень
Дослідники помітили, що найнижчий рівень енергії та завзяття працівники демонструють на початку і наприкінці тижня. Причому майже чверть респондентів (24%) вважає понеділок і п’ятницю днями, коли віддача від них на робочому місці мінімальна.
Упродовж робочого дня «білі комірці» в середньому тричі натякають оточенню на свою втому.
Учасники назвали найпопулярніші способи зарядити себе енергією, щоб почуватися бадьоріше на робочому місці. Це – чашка кави (31%), прогулянка на свіжому повітрі (25%) і чашка чаю (24%).
Команда дослідників дійшла висновку, що хоч якою привабливою є дистанційна праця, більшість працівників цінує роботу в офісі за можливість живого спілкування з колегами.
Проте далеко не весь час, проведений на роботі, є продуктивним. По-справжньому ефективними з огляду на віддачу співробітника є близько половини офісних годин.
Фото: pexels.com