Не здогадається ніхто: вчені назвали найсмертоноснішу тварину світу

Цей скромний убивця щорічно стає причиною сотень тисяч смертей у всьому світі. Заінтриговані?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

На Землі живе кілька суперхижаків, які могли б відповідати цьому титулу. Але найсмертоносніший представник фауни – не лютий і не сильний.

Давайте поміркуємо!

Перш ніж назвати цього непримітного вбивцю, поміркуємо, хто це може бути.

Попри жахливе реноме акул вони насправді вбивають у середньому близько 10 осіб на рік по всьому світу (хоча 2023 року спостерігалося незначне зростання цього показника). Порівняно з кокосами, що падають, вбиваючи близько 150 осіб на рік, акули – аматори кілерської справи.

А що стосовно ведмедів? Сільською місцевістю Північної Америки блукають близько 750 тисяч чорних ведмедів. Скільки людей вони загризають у середньому щороку? Одну людину.

Навіть корови перевершують ведмедів та акул: лише у США вони щорічно вбивають від 20 до 22 осіб.

Гаразд, але що можна сказати про істот отруйних? Павуки, яких заведено боятися, відповідальні за дивовижно мало смертельних укусів, особливо відтоді, як у XX люди розробили протиотрути. Те саме можна сказати і про укуси змій. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала укуси змій «забутою тропічною хворобою». І це попри те, що щорічно від них у всьому світі гине близько 140 000 людей.

Цифра вражає, але вона не може конкурувати з показниками головного вбивці планети.

То хто ж це такий?

Щорічно ця крихітна істота вбиває від 700 000 до 2,5 мільйонів людей. І це – комар!

Комарі є переносниками різних захворювань, найсмертельнішим з яких є малярія. Щорічно вона забирає життя близько 600 000 осіб. А у 200 мільйонах випадків люди на кілька днів стають непрацездатними. Хвороба вражає переважно тих, хто мешкає у тропічних та субтропічних зонах. У країнах із найвищими показниками зараження найуразливішими є маленькі діти, в яких ще не виробився імунітет, а також вагітні жінки.

комар на шкірі

Останніми роками малярія становить велику небезпеку для жителів країн, де з нею менш знайомі. Здебільшого це трапляється через те, що її масово імпортують з тих країв, де вона ендемічна. Приміром, з цією недугою нині стикнувся південь Франції, розповіло видання IFLScience.

Однак малярія – не єдина хвороба, яку переносять комарі. Гарячка денге – вірусна інфекція, також поширена в тропічних та субтропічних зонах, а також у деяких регіонах США. Хоча хворобу вважають не такою серйозною, як малярію, й більшість людей з часом одужують, вона все одно вкрай неприємна для тих, хто її підхопив.

Існують також інші недуги, що передаються комарами, зокрема вірус Західного Нілу. Він може спричинити неврологічне захворювання, що призводить до смерті. Нині немає ліків проти цієї інфекції.

Отже, попри свої малі розміри, комар є найнебезпечнішим убивцею світу. А з глобальним потеплінням, що посилюється, він може охопити своєю нищівною дією регіони, які раніше не чіпав.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU