Невідома застуда: як насправді боротися із хворобою, що знайома кожному?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Вважається, що сезонна недуга проходить за тиждень, якщо її лікувати, і за сім днів, якщо не лікувати. Різниця в тому, наскільки важким буде цей час для хворого. Розбираємось у темі з несподіваними фактами.

Чоловікам важче

Науковці з’ясували, чому представникам сильної статі пережити застуду зазвичай важче, ніж їхнім стійким подругам. Поясненням виявилися відмінності у будові мозку. Через вплив тестостерону відповідальна за прояв симптомів зона преоптичних ядер у чоловіків є більшою, тому і відчуття дискомфорту від хвороби у них сильніше. Температурних рецепторів у цієї половини людства теж більше, через що простудну гарячку чоловіки переносять більш хворобливо.

Застуда у чоловіків

Соплі … на благо

Нежить потрібно сприймати не лише як прояв вірусного захворювання, а й як захисну реакцію на інфекцію: так організм блокує її на «вході», запобігаючи подальшому шляху в легені. Вірусам протистоїть той самий слиз у носі, який завдає нам стільки незручностей. Завдання організму – не допустити його висихання. З цією метою впораються рясне питво, прохолодне повітря та зволоження носових ходів краплями для розрідження слизу.

«Крапельний полив»

Висиханню слизових оболонок запобігає сольовий або жировий розчин (наприклад, аптечний ектерицид – масляниста рідина з дезінфікуючими властивостями). Натомість капати в ніс розчини антибіотиків не можна. Як і використовувати при вірусному нежиті судинозвужувальні краплі (на кшталт назолу чи нафтизину): вони призначені для лікування алергічного нежитю, а не інфекційного. Інакше після початкового зникнення слизу почнеться набряк слизової оболонки, і ніс буде закладено знову.

Застуда та нежить

Дихайте глибше

Щоби «пробити» закладений ніс, потрібно потерти його крила в ділянці синусових пазух або натиснути вказівними пальцями на западину між ключицями в основі шиї й промасажувати це місце рухами всередину та вниз. Допоможе також промивання носа талою водою з морською сіллю та підсоленим настоєм календули з додаванням двох крапель евкаліптової олії. А традиційними народними засобами від закладеного носа є часник, цибуля, алое та лимон. Змочену соком ватку потрібно закласти на 10 хвилин по черзі в кожну ніздрю і повторювати процедуру тричі на день протягом трьох днів. А якщо вставити в ніздрі ватяні палички з медом, ніс задихає вже за лічені хвилини.

Клин клином вибивають

Хоч як не парадоксально, застуду можна лікувати… холодом. У гарячці організму важливо потіти, втрачаючи тепло. Хворому необхідне питво і прохолодне повітря. А вологими холодними компресами користуватися не можна: може статися спазм судин шкіри. Не допустити цього допоможе прохолодне повітря у поєднанні з теплим одягом.

pexels polina tankilevitch 3873188 scaled - Здоров'я - 50Plus

Без фанатизму

Лікарі не рекомендують зловживати купанням, коли  у вас застуда: гігієнічний фанатизм знижує опірність організму до інфекцій. Втрату імунної системи завдає і надмірна чистота в приміщенні, оскільки вона теж не дозволяє вибудовувати захист. Так само знижує імунітет зайва фізична активність. Послаблюється опір хворобі також у людей, які постійно мерзнуть або голодують. Шкодять органам імунної системи хронічні стреси. Натомість короткочасні стресові ситуації, навпаки, стимулюють імунітет та захищають від хвороб.

Отже приберіть фактори ризику зі свого життя та будьте здорові!

Фото: pexel.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU