Ніби сон про мінливу гармонію: архітектори показали проєкт плавучого екоміста 

Команда архітекторів розробила екологічний проєкт міста на 50 тисяч мешканців. Його створили для адаптації прибережних міст до наслідків глобального потепління.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Оскільки рівень світового океану невпинно підвищується, земляни змушені шукати зовсім несподівані місця для життя.

Авторами концепту чергового плавучого міста виступили фахівці італійської студії Luca Curci Architects та канадський дизайнер Тім Фу (Tim Fu), що працює в лондонському архітектурному бюро Захи Хадід.

За підтримки штучного інтелекту міжнародна команда мрійників візуалізувала екологічний проєкт стабільного міста на 50 тисяч мешканців. За потреби його можна розширити та розмістити тут понад 200 тис. людей.

За словами розробників, цей проєкт – відповідь на загрозу глобальної кліматичної кризи, повідомляє New York Post. Його створили для адаптації прибережних міст до наслідків глобального потепління. Йдеться, зокрема, про міста, що особливо уразливі до підвищення рівня моря. З-поміж них – Нью-Йорк, Маямі, Новий Орлеан, Джакарта, Амстердам, Гонконг, Шанхай і Токіо. Географічної прив’язки до конкретної точки на мапі світу цей проєкт наразі не має.

Проєкт екологічного міста.

Чим вразить місто на воді

На об’ємній візуалізації можна побачити гладкі білі конструкції, вигнуті лінії, чудернацькі кулі з перетинчастими дахами та сітчасті структури. Проте місто майбутнього не лише тішитиме своїх мешканців естетським рішенням. Головне те, що воно наскрізь екологічне.

У цьому місті шкідливі викиди зведено до нуля. Тут розвиватимуть різні види відновлювальної енергії та опанують технологію її накопичення. Також запровадять системи опріснення води та вирощування (виробництва) харчових продуктів за методикою безвідходного господарювання.

Як повідомив сайт Luca Curci Architects, плавуче місто охопить більш як 10 гектарів та являтиме собою єдність взаємопов’язаних платформ. Будівлі на них будуть оточені фотоелектричною скляною мембраною, завдяки якій електрика постачатиметься в окрему, енергетично незалежну систему. Мабуть, зайве казати, що і транспорт в цьому місті буде повністю екологічним.

На платформах розташуються офіси, магазини, медичні та навчальні заклади, духовні та культурні центри. У плавучому місті буде багато зелених зон і вертикальних садів. Тут обов’язково розвиватимуть туризм та інфраструктуру, що з ним пов’язана. Зокрема, збудують готелі, облаштують локації для оздоровлення, спорту та розваг.

Місто буде доступне з моря та повітря. У ньому обладнають пірси, а також майданчики для посадки вертольотів та літаків.

Вулиці і будинки плавучого міста.

Обґрунтування актуальності

Як зауважили архітектори, нині половина населення Землі (чотири мільярди людей) мешкає в містах. До 2030 року ця цифра сягне п’яти млрд. Хоча міста займають лише три відсотки земної суші, на них припадає близько 80 відсотків споживання енергії та викидів вуглецю. За прогнозами науковців, до 2100 року рівень світового океану підвищиться як мінімум на 30 см. А якщо глобальні шкідливі викиди на планеті не зменшаться – то більш як на два метри.

Проєкт плавучого міста команда офіційно презентуватиме в листопаді цього року на бієнале архітектури «Лабораторія майбутнього» у Венеції.

Фото: lucacurci.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU