Ніколи не слухайте поради щодо здоров’я від довгожителів!

Намагаючись з'ясувати, чому дехто живе понад 100 років, геронтологи сходяться на думці, що не можна дослухатися до порад довгожителів.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Річард Фарагер, професор біогеронтології в Брайтонському університеті (Велика Британія), заявив, що є дві основні теорії, які пояснюють феномен довгожителів. І ці теорії не є взаємозаперечними.

По-перше, сказав він, деякі люди по суті просто щасливчики. Іншими словами, те, що довгожителі мають певні звички, не означає, що ці звички визначають їхнє довголіття (логічна помилка, відома як «помилка того, хто вижив»).

«Те, що ви вижили, викурюючи по 60 цигарок на день, не означає, що викурювання 60 цигарок на день є корисним для вас», – сказав професор Фарагер.

старий палить

Друга теорія, за його словами, полягає в тому, що довгожителі мають певні генетичні особливості, які дозволяють їм жити довше за інших. Інакше кажучи, вони витриваліші завдяки своїй генетиці.

За твердженням професора, обидві теорії є причинами для попередження: «Ніколи, ніколи не приймайте поради щодо здоров’я та способу життя від довгожителя!».

Чому не варто слухати поради довгожителів?

Професор Фарагер зауважив: більшість довгожителів «не надто багато займаються спортом». Досить часто їхній раціон нездоровий. Також деякі з них затяті курці.

«Це суперечить багатьом епідеміологічним даним, які у нас є стосовно того, як подовжити здорову тривалість життя», – сказав учений. Він додав, що згідно з науковими даними, «відмова від куріння, заняття спортом, помірне вживання алкоголю та вживання п’яти порцій фруктів і овочів на день можуть збільшити тривалість життя на 14 років».

За словами дослідника, той факт, що довгожителі роблять безліч нездорових вчинків і просто живуть за течією, свідчить про те, що їм або пощастило, або вони, як правило, дуже добре генетично обдаровані.

Професор Фарагер наголосив: однією з проблем є те, що під час вивчення довгожителів учені здебільшого фокусуються на тому, що могло допомогти їм вижити. Але при цьому не враховують чинники, що перешкоджають їхньому виживанню, розповіло видання The Guardian.

старий

Перегони за довгим життям

За словами геронтологів, існують загальновідомі фактори, які допомагають подовжити тривалість життя на рівні популяції, як-от покращення охорони здоров’я та гігієна.

«Близько 100 років тому вчені почали спостерігати за значним зростанням тривалості життя, що було зумовлене зниженням дитячої смертності», – сказав Девід Сінклер, генеральний директор Міжнародного центру довголіття. Він додав, що це сталося передусім завдяки впровадженню вакцинації та чистої води.

Останніми роками науковці, що досліджують тривалість життя літніх людей, відзначають значущу роль вдосконалення вакцин від грипу і оперізувального лишаю, статинів та інших ліків.

Разом з тим дослідники вважають, що для того, аби люди жили довше, уряди країн мають вживати певних заходів. Адже чимала частка населення мешкає в умовах, які не сприяють заняттям спортом, доброму харчуванню та чистоті.

стара жінка з зерном

Однак навіть якщо людина проживає тризначне життя, це не обов’язково означає, що воно наповнене повітряними кульками та святковими тортами зі свічками. За словами професора Сінклера, хоча новини про довгожителів зазвичай вельми оптимістичні, часто з’ясовується, що такі люди нерідко натрапляють на труднощі, наприклад, на необхідність жити на самоті протягом багатьох років.

«Реальність не завжди така позитивна, як здається», – зазначив дослідник.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU