Підприємець, колекціонер творів мистецтва та колишній інвестиційний банкір, Масоні створив наймініатюрніший виноградник світу площею близько 19 квадратних метрів. А розташувався він на даху палаццо XVI століття у самому серці Реджо-нель-Емілії. Це місто на північному сході країни знамените тим, що воно є батьківщиною італійського національного прапора та пармезана.
Тулліо Масоні вирощує свій виноград за адресою Via Mari 10, яка, власне, і дала назву вину. Подейкують, 1859 року в цьому будинку побував легендарний полководець Джузеппе Гарібальді.
Як народилося крихітне винне господарство
Свого часу Тулліо Масоні успадкував від батька-винороба справжній виноградник, що був розташований у сільській місцевості, неподалік від Реджо-нель-Емілії. Проте займатися батьківською справою спадкоємцеві не хотілося. І він продав родинний бізнес, розповідає CNN.
Проте через 20 років чоловік дуже про це пошкодував. І вирішив створити виноградник «кишенькового розміру». Щороку Масоні виробляє 29 пляшок червоного вина Via Mari 10: саме стільки виходить з одного урожаю. Ціна кожної – 5000 євро.
Вино, що ототожнюється з чимось рідкісним та вартісним, продається не в магазині, а в художній галереї Bonioni Arte, за кілька кварталів від палаццо.
Що, взагалі-то, цілком логічно. Адже виробник недешевого вина називає його «формою художнього самовираження, філософською провокацією, тим, що потрібно тримати у своїй вітальні». Навіщо? А задля того, щоб поговорити про нього з друзями та розповісти їм про божевільного, який облаштував виноградник на своєму даху, пояснив Масоні.
Мистецтво виноградної лози
Тулліо Масоні удобрює лозу бананами, яйцями, водоростями та солов’їним послідом. Її «раціон» передбачає також голоси, що доносяться з околиць міста. Вони збагачують ягоди, даючи їм перевагу перед сільським виноградом, який насичується лише тишею.
Вино витримується в дубових бочках, які є, по суті, скульптурами місцевого митця Лоренцо Меноцці. До слова, автором етикеток для пляшок став художник коміксів Джузеппе Камунолі.
Створивши нову колекцію вина, Тулліо Масоні закликає покупців ніколи не відкривати пляшки, а ставитися до них, як до творів мистецтва.
Він називає себе «єдиним виробником вина у світі, який каже, що вам не слід його пити».
Ось як Масоні розповідає про те, яким насправді є вино в келиху: «За першого ковтка ви відчуваєте великий подив, але вже за кілька секунд у роті щось оживає та відкриває ваш розум для нових відчуттів». Звісно ж, більшості любителів вина доведеться просто повірити виноробу на слово.
Фото: Rossana Mazzieri, facebook.com/scot.mai