Про користь пересудів: плітки – це не завжди погано

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідження науковців з Мерилендського та Стенфордського університетів показало, що хоч плітки й засуджуються, вони можуть бути корисними для повсякденних комунікацій.

«Одне з попередніх досліджень засвідчило, що людина щодня витрачає на розмови про інших в середньому годину, тож це забирає багато часу з нашого життя», – зазначив Сіньюе Пан, доктор філософії та провідний автор роботи.

Щоб глибше зрозуміти мінуси та ймовірні плюси пліток, вчені використали комп’ютерне моделювання. Команда мала відповісти на питання: яким чином плітки перетворилися на таке популярне проведення часу, що виходить за рамки статі, віку, культури та соціально-економічного походження?

Дослідники намагалися з’ясувати, чи будуть учасники використовувати плітки як інструмент для захисту себе або для експлуатації інших. Науковці спостерігали за тим, як суб’єкти дослідження взаємодіяли один з одним, розповіло видання News Week. Ці суб’єкти могли співпрацювати з пліткарями або не контактувати з ними. А, можливо, вони могли перетворитися на пліткарів.

Цікаво, що останнє припущення виявилося пророчим: наприкінці експерименту 90 відсотків учасників стали пліткарями.

lyudy spilkuyutsya - Психологія - 50Plus

Про що ще дізналися науковці

Попередні дослідження показали, що плітки можуть бути інструментом для встановлення контактів. Однак що з цього отримують пліткарі, досі не було відомо. Автори нового дослідження припустили, що люди пліткують з іншими зокрема й тому, що хочуть захистити себе від пліток.

Команда також розповіла, що завдяки своїй здатності впливати на поведінку інших людей пліткарі можуть мати «еволюційну перевагу».

З усім тим, хоча плітки часто не схвалюються соціумом, вони можуть мати корисну функцію. Особливо тому, що деяка інформація такого походження може бути компліментарною.

«Коли людям цікаво знати, чи є хтось гарною людиною для спілкування і чи можуть вони отримати інформацію з пліток (за умови, що інформація чесна), це може бути дуже корисним», – зауважив співавтор дослідження Дана Нау, професор Мерилендського університету на пенсії.

«Якщо інші люди поводитимуться найкращим чином, адже знають, що ви пліткуєте, тоді вони з більшою ймовірністю співпрацюватимуть з вами в будь-яких питаннях», – сказав професор Нау. «Той факт, що ви пліткуєте, зрештою приносить користь вам як пліткарю. Потім це надихає інших пліткувати, адже вони бачать, що за це буде винагорода», – додав він.

Висновки з дослідження опублікував журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU