Для того, аби покращити смак кави, потрібно кілька крапель води. Це і є секретний інгредієнт найкращої кави. Дослідники радять додавати трішки води до кавових зерен перед їх подрібненням.
Під час помелу тертя між кавовими зернами генерує так звану статичну електрику, що змушує часточки комкуватися та прилипати до кавомолки. Тоді як додавання вологи знижує кількість виробленої статичної електрики. Тож помел стає щільнішим, а смак кави – значно інтенсивнішим.
Як вулканологи допомогли хімікам зварити найкращу каву
Під час дослідження, висновки з якого опублікував журнал Matter, вчені з’ясували, як електрика, що виробляється в процесі помелу, впливає на смак кави.
Керівник дослідження Крістофер Хендон, доцент кафедри обчислювальної хімії матеріалів в Орегонському університеті (США), зауважив: «Залишкова волога всередині обсмаженої кави або зовнішня волога, що додається під час помелу, – це те, що визначає кількість заряду, який утворюється під час шліфування».
За словами дослідника, вода не лише знижує статичну електрику, але також може істотно вплинути на інтенсивність напою та його насичений смак.
Команда Крістофера Хендона запросила до спільного дослідження експертів, котрі вивчають аналогічні процеси електрифікації, що відбуваються при виверженнях вулканів.
Вулканолог Джошуа Мендес Харпер, доцент Портлендського державного університету (США), пояснив: «Під час виверження магма розпадається на безліч дрібних часточок, які потім виходять з вулкана у вигляді великого шлейфа. У процесі ці часточки труться одна об одну, заряджаючись настільки, що утворюють блискавку».
За словами вулканолога, це схоже на процес помелу кави: ви берете зерна і подрібнюєте їх у порошок.
Команда виміряла кількість статичної електрики, що вироблялася при подрібненні кавових зерен різних типів. Вони відрізнялися за країнами походження, методами обробки, кольором обсмаження, вологістю та вмістом кофеїну.
На електрику, що вироблялася під час помелу, не впливало місце походження кави або метод її обробки. Натомість простежувався зв’язок між електризацією та вологістю, а також розміром часточок, розповіло видання Independent.
Команда виявила, що коли кава була вологішою та помеленою грубіше, статичної електрики вироблялося менше. За словами дослідників, світле обсмаження давало менший заряд, ніж темне, і цей заряд був позитивним. Дослідники також виявили, що за подрібнення в однакових умовах кава темного обсмаження виробляє набагато дрібніші часточки, ніж кава світлого обсмаження.
Проаналізувавши результати експериментів, науковці вирішили дізнатися, чи може незначне додавання води до кавових зерен перед помелом змінити на краще якості майбутнього напою.
Коли вчені стали додавати близько 20 мікролітрів води на грам зерен, це подовжувало час екстракції та робило напій міцнішим.
Під час наступних досліджень науковці воліють з’ясувати, як приготувати ідеальну каву. «Тепер, коли ми знаємо, які налаштування помелу слід використовувати для приготування кави, ми спробуємо зрозуміти, які чинники впливають на сенсорні відмінності в її смаку».
Фото: pexels.com