Обличчя віддзеркалює вік людини, тож потребує особливого догляду. Косметичні засоби, на жаль, не завжди виправдовують надії.
Експерти впевнені: важливішим за дорогі креми є правильний раціон, що допомагає відтермінувати старіння, зокрема, шкіри обличчя.
Мінерали та вітаміни
На думку спеціалістів зі здорового харчування та дерматології, перевагу слід віддавати продуктам, які містять вітаміни, мінерали та корисні жири.
За словами Джеймі Надо, зареєстрованої дієтологині з Род-Айленда (США), для здоров’я шкіри надзвичайно корисні фрукти, овочі, ягоди (зокрема, чорниці), горіхи та насіння. А ті з них, які містять багато вітаміну С (приміром, томати та цитрусові), підтримують потрібний рівень колагену в організмі.
Зокрема, композиція з вітамінів С, А та Е
Стеф Грассо, дипломована дієтологиня з Вірджинії, рекомендує вибирати продукти, що містять вітаміни С, А та Е. Наприклад авокадо та рибу, що утримують в вологу. Тоді як яйця, солодка картопля та манго важливі для виробництва та відновлення клітин шкіри.
Дерматологиня з Нью-Йорка Лія Анселл, також прихильниця цієї вітамінної трійки, радить їсти кістковий бульйон, фрукти та овочі. А ще багаті на фолієву кислоту ягоди, листову зелень та броколі.
Омега-3 жирні кислоти
На думку Джеймі Надо, не можна відмовляти собі в регулярному вживанні риби благородних сортів, як-от лосося, розповіло видання Daily Mail. Експертка вважає лосось «відмінним вибором», адже він багатий на омега-3. Також ця риба є джерелом вітаміну Е – важливого для шкіри антиоксиданту.
А тим часом Стеф Грассо рекомендує зосередитися на продуктах з корисними кислотами, які сприяють зволоженню шкіри. Таких як волоські горіхи та сардини. Вони «допомагають зміцнити природний бар’єр шкіри», захистити її від стресових факторів навколишнього середовища і запобігають втраті нею води.
Також корисними продуктами з омега-3 є насіння льону, чіа й конопель, плоди авокадо та оливкова олія.
Їжа для зволоження шкіри
Дженна Вернер з Нью-Йорку, фахівчиня з правильного харчування, найважливішим для зволоження шкіри вважає пиття великої кількості води.
Також ключове значення для гідратації мають фрукти та овочі, особливо соковиті огірки та кавуни. Не зайві й апельсини, полуниця та перець.
А Сем Гарсія, тренерка з цілісного здоров’я з Лос-Анджелеса, розсекретила хитрі способи збагачення рідиною повсякденну їжу. «Чіа, льон, гарбузове й соняшникове насіння, мигдаль, волоські горіхи, авокадо, яйця та квасоля – все це легко додавати в салати чи смузі, і все це – відмінні засоби для підвищення рівня зволоження шкіри», – пояснила вона.
Шоколад – не ворог
Сучасні експерти сходяться на думці, що шоколаду не варто боятися. Слава про нього як про шкідливий продукт залишилася в минулому століття. Він містить флавоноїди – натуральні антиоксиданти, корисні для шкіри.
Як зауважують дієтологи, коли йдеться про вплив шоколаду на здоров’я шкіри, пріоритетне значення мають якість та вміст какао. Що більше в шоколаді какао, то більше в ньому флавоноїдів. Дієтологи радять звертати увагу на темний шоколад із вмістом какао 70 відсотків та вище.
Деякі дослідження доводять, що темний шоколад допомагає шкірі протистояти ультрафіолетовому випромінюванню, зазначила пані Грассо.
Секретний інгредієнт томатів, що запобігає старінню
Помідори є популярним продуктом завдяки своїм антивіковим якостям. Цей овоч багатий на біологічно активні сполуки, які називаються каротиноїдами. Один з основних каротиноїдів, що забезпечує антиоксидантні властивості томатів, – лікопін.
«Лікопін захищає клітини від окисного пошкодження і широко використовується в дерматологічних продуктах для захисту від старіння та ультрафіолетових променів», – пояснила Сем Гарсія.
Експертка поділилася способом, що допоможе ефективно збагатити організм цим корисним компонентом: «Лікопін найкраще засвоюється в поєднанні з додатковим жиром. Спробуйте нагріти помідори з невеликою кількістю оливкової олії, щоб покращити його засвоєння».
А що стосовно алкоголю та оброблених продуктів?
Безперечно, ці продукти не є корисними. Проте, на думку експертів, не обов’язково повністю відмовлятися від них.
Пані Гарсія вважає: «Нереалістично повністю усунути ці продукти з нашого раціону, але дуже важливо зменшити їх споживання».
Фото: pixabay.com