Лосось та яєчня – фу! Людська їжа загрожує собаці ожирінням

Дослідники попередили, що чимало продуктів, які ми їмо, спричиняють ожиріння у свійських собак.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Науковці радять добре подумати, перш ніж нагодувати домашнього собаку рештками яєчні або лосося-гриль зі свого столу.

«Більшість з нас не усвідомлюють, наскільки калорійною може бути людська їжа для наших улюбленців», – зауважила Ліза Мелвін, співавторка нового дослідження, провідна ветеринарка британської компанії Pet Range.

За її словами, це особливо актуально для невеликих собак, а також порід, які більш схильні до ожиріння, таких як мопси та лабрадори.

Відповідно до результатів різних досліджень, від 25 до 44 відсотків домашніх собак у світі мають зайву вагу. Однією з потенційних причин таких високих показників є годування тварин людською їжею, яка несе загрозу здоровю домашніх улюбленців.

goduye sobaku - Природа, Їжа - 50Plus

У своєму дослідженні британські ветеринари вивчили рекомендовану норму калорій для собак різних розмірів.

Собаки, що належать до групи дуже маленьких, таких як чихуахуа, мають отримувати лише 247 калорій на день. Тоді як маленьким собакам, таким як мопси, потрібно близько 440 калорій. Середнім собакам, таким як бігль, цілком достатньо 739 калорій, а великим, таким як далматинці, – 1092 калорії.

Зрештою, дуже великим собакам, таким як лабрадори-ретрівери, потрібно 1408 калорій, а надміру великим, таким як ротвейлери, – 1701 калорія.

Ґрунтуючись на цих цифрах, ветеринари дослідили кількість калорій у популярних недоїдках людей, якими вони діляться зі своїми собаками.

Хоча два шматки бекону можуть здатися розумним розміром порції для собаки, аналіз показує, що така порція відповідає 58,5 % щоденних калорій найменших песиків. А для собак найбільшого розміру вона еквівалентна 8,5 % денної норми калорій.

Два інші популярні види м’ясних продуктів, якими люди залюбки діляться зі своїми улюбленцями, – сосиски і смажена курка. Вони також загрожують собакам зайвою вагою.

Одна велика сосиска містить 27 відсотків щоденних калорій маленького песика, 16 % – середнього та 11 %  – великого.

sobaka lezhyt na travi - Природа, Їжа - 50Plus

Однак не лише м’ясо є для собак висококалорійним. Яєчня – теж у списку небезпечних для них продуктів. Еквівалент одного яйця може містити 31 відсоток денних калорій дуже маленького собаки. А невеличкий слайс сиру чедер – це 10 відсотків його норми калорій, розповіло видання Daily Mail.

За словами пані Мелвін, ожиріння може завдати собаці величезної шкоди. Воно негативно впливає на здоров’я його кісток, серця і загальне самопочуття. Якщо собака набирає зайву вагу, потрібно якомога швидше допомогти йому повернутися до норми. Передусім слід проконсультуватися з ветеринаром: він порадить збалансоване харчування, в якому не буде місця людській їжі.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU