Сезонний рецепт: кукурудзяний соус

Усі овочі для сандвіча чи гамбургера можна поєднати в одній заготовці — комбінування кукурудзи, солодкого перцю, цибулі, гірчиці, томатів та огірків виходить гармонійним не лише у салаті.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Молода кукурудза вважається крохмалистим овочем, а стара — зерном. Різниця — у періоді прибирання. Ніжні качани літнього врожаю використовується для варіння, а згодом збиратимуться висохлі качани, що годяться для приготування кукурудзяних пластівців, кукурудзяного борошна та попкорну. У крохмалистих овочах, до яких окрім гороху і картоплі належить молода кукурудза, міститься більше вуглеводів і калорій, але це більш здорове їх джерело порівняно з цукром та обробленими продуктами. До того ж стійкий кукурудзяний крохмаль допомагає організму тримати на контролі рівень цукру в крові.

Інгредієнти (на 1 л соусу): молода кукурудза — 2 шт., огірки — 400 г, цибуля — 100 г, солодкий червоний перець — 150 г, помідори — 250 г, яблучний оцет — 20 г, цукор — 40 г, сіль — 8 г, зерна гірчиці — 1 ч. ложка, кмин і солодка паприка — по 1 ч. ложці.

Свіжі качани очищаємо від листя і позбавляємо «бороди». Варимо 15 хвилин до готовності. Зрізаємо з відварених качанів кукурудзяні зерна і відправляємо в товстостінну каструлю з широким дном, в якій готуватимемо соус. Туди ж додаємо дрібно нарізані овочі: солодкий перець, цибулю й огірки.

Обшпаривши помідори окропом, знімаємо з них шкірку. Подрібнюємо томати блендером і так само вливаємо томатне пюре в каструлю для соусу.
Кмин і гірчицю в насінні висипаємо в каструлю, попередньо підсушивши на гарячій сковороді без жиру.

Додаємо в соусну суміш оцет, цукор, солодкий перець та сіль. Доводимо до кипіння і тушкуємо на тихому вогні 25 хвилин.

Перекладаємо гарячий соус у підготовлені півлітрові банки і закочуємо. Стерилізацію провадимо протягом 15 хвилин після закипання води. Консервований кукурудзяний соус можна використовувати як приправу до бутербродів або складник супів чи інших страв.

Лайфхак

Щоб після варіння кукурудзяне зерно не стало жорстким, перед термообробкою потрібно занурити качани на годину в холодну воду. З тією ж метою не варто солити воду в процесі варіння (краще це зробити наприкінці готування або безпосередньо перед подачею). Зменшить жорсткість вареної кукурудзи додавання у воду для варіння вершкового масла та цукру. Готові варені качани після вимкнення вогню не слід відразу виймати з води: злити її краще через 5 хвилин.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU