Щастя справді можна купити за гроші

Американський науковець стверджує, що щастя цілком можливо купити, при цьому його ціна може зростати нескінченно.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Ідея про те, що щастя не можна купити за гроші, міцно вкоренилася в більшості культур світу. Однак вона, схоже, геть неправильна. Принаймні, згідно з новим дослідженням Метью Кіллінгсворта, експерта з питань щастя та старшого наукового співробітника Вортонської бізнес-школи Пенсільванського університету.

Раніше вчений виявив, що щастя неухильно зростає принаймні до статків у сотні тисяч доларів на рік. Але він не одразу зрозумів, що відбувається після цього: щастя стабілізується, знижується чи продовжує зростати? Цьому питанню дослідник і присвятив свою роботу.

Про що дізнався науковець?

Зрештою пан Кіллінгсворт поділився своїми висновками. Безперечно, щастя можна купити за гроші. А тим часом людина, котра живе у злиднях, утричі більше схильна до депресії та тривожності. З другого боку, раптова удача значно покращує короткострокове відчуття щастя. Причому регулярну зарплату вчений назвав джекпотом: говорячи мовою психологів, вищий річний дохід корелює з вищим рівнем загального щастя та добробуту.

Метью Кіллінгсворт проаналізував щасливість учасників, які, відповідно до рівня статків, сформували три групи. До однієї з них увійшли понад 33 000 осіб віком 18-65 років, річний дохід яких не перевищував 10 000 доларів. А до двох інших – кілька тисяч мільйонерів та мільярдерів: людей із, так би мовити, середнім та високим доходом, розповіло видання IFLScience.

Врешті Кіллінгсворт дійшов «несподіваного» висновку: Ілон Маск, мабуть, щасливіший за багатьох із нас.

Згідно з результатами дослідження, дуже багаті люди істотно щасливіші за решту населення планети. Різниця в рівні щасливості між найбагатшими особами та учасниками із середнім доходом була майже втричі більша, ніж різниця між учасниками із середнім та низьким доходом. Це суперечить думці про те, що люди із середнім доходом близькі до піка своєї кривої «гроші-щастя».

«Абсолютний розмір різниці в щасті між найбагатшими та найбіднішими людьми був дуже значним», – зазначив експерт. Він також засвідчив, що позитивний зв’язок між грошима та щастям рухається вгору. До того ж щастя не знає своєї верхньої ціни.

чоловік з грошима

Як до цього ставитися?

Хоча такі висновки є гнітючою звісткою для близько 99 відсотків мешканців нашої планети, Кіллінгсворт інтерпретує результати без драматизму в голосі.

За його словами, зв’язок між відчуттям щастя та рівнем багатства глибший, ніж попервах може здатися. Ключ не в тому, що багатші люди можуть купити більше матеріальних благ. Річ у тім, що великі гроші дарують почуття безпеки.

«Почуття контролю над життям може пояснити близько 75 відсотків зв’язку між грошима і щастям. Коли в людей більше грошей, вони мають більше свободи, аби жити тим життям, яким хочуть жити», – сказав пан Кіллінгсворт.

Проте вчений не стверджує, що тільки гроші є ключем до щастя. На його думку, гроші – «це лише одна маленька частка загального рівняння щастя».

«Однією з причин, через яку я вивчаю щастя, є бажання розширити наші горизонти за межі таких речей, як гроші», – зауважив науковець.

Результати дослідження опубліковані на сайті Killingsworth’s Happiness Science.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU