Що таке цистит, народні засоби, лікарські трави, рецепти настоїв та фіточаїв.
Симптоми циститу та їх попередження
Переохолодження є однією з причин запалення сечового міхура – найпоширенішого жіночого урологічного захворювання, на яке страждають до половини представниць прекрасної статі. Крім болю внизу живота та печії при сечовипусканні, симптомами хвороби можуть бути часті позиви до спорожнення сечового міхура при його мізерному наповненні, кров’янисті виділення, каламутна сеча та нудота з блюванням.
Не допустити циститу допоможе захист організму від ослаблення: переохолодження, хронічного стресу та недосипання.
Лікарі наказують кожні півгодини розминатися при сидячому способі життя, випивати не менше двох літрів рідини на день і обмежити солону, гостру, смажену, пряну їжу. Потрібно регулярно спорожнюватися, здавати аналізи на статеві інфекції, ходити в туалет після інтимної близькості, дотримуватися гігієни, відмовитися від одягу, що обтягує в області тазу, і синтетичної нижньої білизни.
З медикаментозним лікуванням можна поєднувати народні методи та гомеопатичні засоби. Наприклад, нирки та сечовий міхур очищає суміш меду з кедровими горіхами. Корисно також їсти журавлину або випивати склянку журавлинного соку щодня. Секрет цілющої сили цієї ягоди в тому, що вона перешкоджає закріпленню хвороботворної мікрофлори на стінках сечового міхура. Лікування циститу народними засобами проводять протягом двох місяців з двотижневою перервою між курсами.
До трав із сечогінною та протизапальною дією належать: алтей лікарський, лепеха болотна, звіробій, реп’ях, ромашка аптечна, подорожник, селера (насіння), таволга в’язолиста, мучниця польова. Збір із цих рослин має антисептичну дію і впливає на набряклі тканини як в’яжучий та тонізуючий засіб. Комбінування фітотерапії, дієти і зігрівальних процедур позбавляє гострих проявів циститу та загострень хронічних станів. Настання покращення відзначається через два-три тижні лікування циститу травами.
Лікування циститу травами
- Для чаю від циститу візьміть у рівній кількості квіти ромашки та траву хвоща. Пийте напій гарячим, невеликими ковтками, по три склянки на день. Чай допоможе при болісному сечовипусканні.
- Приготуйте чай із кукурудзяних рилець або стеблинок вишні (черешні). Пийте з медом натщесерце.
- Залийте 1 л окропу 20 г квіток алтею, 5 г квіток мальви лісової та 5 г насіння льону. Настоюйте до остигання. Пийте тричі на день по ½ склянки.
- Квіт липи, траву череди, яснотки білої та корінь лепехи змішуємо в рівних пропорціях. Засипавши в літровий термос 2 ст. ложки збору, заливаємо окропом і настоюємо три години. Проціджуємо і п’ємо тричі на день по третині склянки до їжі.
- З подрібненої трави настурції вичавлюємо сік і п’ємо по ½ ч. ложки тричі на день.
- Заварюємо в склянці окропу 1 ст. ложку кипрію, настоюємо дві години, проціджуємо і п’ємо настій теплим за 20 хвилин до їжі тричі на день (третину склянки).
- У склянці теплого молока розмішуємо 10 крапель березового дьогтю та приймаємо третину склянки тричі на день.
- Змішуємо порівну полин, подорожник, шавлію, медунку та золототисячник, заливаємо 1 ст. ложку суміші склянкою окропу і додаємо 1 ст. ложку меду. Після п’ятихвилинного прогрівання на водяній бані цілющий напій має настоятися півгодини. Процідіть настій та вживайте по 1 ст. ложці тричі на день за 20 хвилин до їжі.
- Візьміть для збору 3 ч. ложки кореня алтею лікарського, 3 ч. ложки листя кропиви дводомної, 2 ч. ложки листя кульбаби лікарської та 2 ч. ложки подрібнених ягід ялівцю. Заливаємо коріння алтею літром води, кип’ятимо і варимо на слабкому вогні чверть години. Додаємо решту компонентів і варимо ще 15 хвилин, після чого проціджуємо і п’ємо по склянці тричі на день.
- Засипте в термос по 1 ч. ложці насіння кропу та трави колючого татарника, залийте склянкою окропу і настоюйте протягом години. Після проціджування пийте чверть склянки тричі на день. Курс лікування – місяць. Можна провести до шести курсів.
- Подрібніть і змішайте бадилля петрушки та моркви. Залийте 1 ст. ложку суміші 0,5 л окропу, закрийте посуд, укутайте і дайте настоятися 2 години. Пийте тричі на день по 1 ст. ложці до їжі.
- Змішавши рівну кількість меду та насіння селери, приймайте по 1 ч. ложці тричі на день.
- 1 ст. ложку горобинових ягід та листя брусниці (співвідношення частин 3:1) заливаємо 200 мл окропу і настоюємо в термосі три години. Проціджуємо і приймаємо по ½ склянки тричі на день до їжі. Настій, що зарекомендував себе при запальних захворюваннях сечового міхура, можна вживати як сечогінний засіб при циститі та пієлонефриті.
Якщо трав’яний настій викликає у вас огиду, «підсолодіть пігулку», додавши в напій 1 ч. ложку меду.
Фото: pexels.com