Науковці з Південнокитайського педагогічного університету запевняють: щоб привернути до себе увагу, потрібно просто попросити об’єкт своїх бажань про допомогу. За словами дослідників, прохання про допомогу свідчить про ваш романтичний інтерес до когось.
«Люди виявляють свій романтичний інтерес до потенційного партнера у прихований, але помітний спосіб, коли мотив залицяння доволі високий. Нове дослідження показало, що прохання про допомогу, орієнтовану на залежність, ефективно транслює романтичні інтереси і може бути легко виявлено та правильно розшифровано одержувачами», – пояснили психологи.
Як проходило дослідження?
Команда залучила 2535 добровольців до дев’яти експериментів, які передбачали як гіпотетичні сценарії, так і реальні взаємодії.
Наприклад, під час одного експерименту учасникам пропонували виконувати повсякденні завдання, такі як покупка книжкової шафи, планування маршруту подорожі, вибір пляшки вина або ремонт несправного пристрою. Добровольцям дозволили вибрати між проханням про допомогу у розв’язанні проблем та проханням виконати завдання замість них.
В іншому дослідженні учасники мали спостерігати за тим, як потенційний партнер просив у різний спосіб про допомогу, а потім оцінити свій інтерес до цієї людини.
Аналіз поведінки добровольців у різних сценаріях показав, що «прохання до когось зробити щось для вас може бути стратегічним сигналом романтичного інтересу», розповіло видання Daily Mail.
До речі, коли учасникам ще й озвучували можливі романтичні ситуації (наприклад, пропонували уявити, як вони проводять час із жаданою людиною), вони з більшою ймовірністю просили когось щось для них зробити.
Команда виявила, що учасники, які надавали допомогу, демонстрували більший інтерес до людини. Особливо коли їх просили щось для неї зробити, а не просто дати рекомендації.
А ще дослідники помітили, що особи, які вже перебували в романтичних стосунках, часто сприймали тих, хто просив про допомогу, як переманювачів чужих партнерів.
Команда також зазначила, що люди можуть приховувати свою вразливість від незнайомців та неохоче звертатися по допомогу, адже не бажають потрапити в залежність.
Проте покладатися на партнера та дозволяти йому розв’язувати проблеми – «це обов’язково», вважають психологи. Адже партнери мають тісно співпрацювати між собою, щоб вирішувати, приміром, такі питання, як виплата іпотеки чи виховання дитини.
Результати дослідження опублікувало видання Journal of Personality and Social Psychology.
Фото: pexels.com