Штучний інтелект відтворив портрет Христа, ґрунтуючись на дорогоцінній реліквії, що, як вважається, зберігає відбиток його обличчя. Туринська плащаниця – це поховальний саван, в який загорнули розіп’ятого Месію.
На отриманому завдяки штучному інтелекту зображенні Ісус постає білошкірим чоловіком з великими блакитними очима, акуратною бородою та ранами на обличчі й тілі, що свідчать про перенесені ним страждання. Образ Христа дещо відрізняється від того, який зазвичай зображують на іконах.
Реліквія, що зберегла лик Ісуса
Нещодавно команда з Інституту кристалографії в Барі та Університету Падуї (Італія) підтвердила за допомогою рентгенівських променів більш як 2000-річний вік Туринської плащаниці. Він збігається з часом смерті Христа, про що раніше повідомляв портал 50Plus. На лляному полотні розміром 4,41 х 1,13 м, що зберігається в соборі Турина, можна побачити коричневий відбиток обличчя і тіла Сина Божого. Сліди на тілі відповідають ранам Ісуса, отриманим при розп’ятті, які згадуються в Біблії.
Тім Андерсен, науковий співробітник Технологічного інституту Джорджії (США), зазначив, що немає жодного пояснення, як цей образ відбився на тканині.
Коли Туринську плащаницю вперше виставили на огляд у 1350-х роках, її позиціювали як правдивий саван, в який було загорнуте понівечене тіло Христа після його розп’яття. У 1980-х роках дослідники спростували ідею про справжність Туринської плащаниці, датуючи її середніми віками, розповіло видання Daily Mail. І лише тепер дослідники відновили справедливість та підтвердили справжній вік реліквії.