Нині понад 55 мільйонів людей по всьому світу страждають на деменцію. Шість з десяти осіб із деменцією вражає хвороба Альцгеймера, розповіла професорка Джун Ендрюс.
А чи можуть певні харчові продукти запобігти недоумству? Експертка, яка часто чує це запитання, вважає: хоча спеціальної дієти проти хвороби Альцгеймера не існує, те, що корисно для вашого серця, корисно і для вашого мозку.
Дослідники пов’язують це з тим, що люди з хворобами серця, гіпертонією, ожирінням та діабетом з більшою ймовірністю відчуватимуть вікове зниження когнітивних функцій. Чимало досліджень довели, що ризик розвитку цих захворювань знижується за зміни раціону.
Наприклад, згідно з нещодавніми висновками науковців, середземноморська дієта та дієта MIND (подібна до середземноморської, але з меншим вмістом продуктів тваринного походження) можуть забезпечити певний захист від зниження когнітивних функцій.
Ось деякі поради з коригування раціону від професорки Ендрюс, які допоможуть підвищити шанси на успішне запобігання деменції та її найпоширенішій формі – хворобі Альцгеймера.
Їжте якомога більше капусти, шпинату та броколі
Фрукти та овочі дуже важливі для здоров’я мозку, передусім завдяки тому, що в них містяться антиоксиданти й вітамін С.
Торішнє дослідження, проведене у США, показало: в людей, які надавали перевагу зеленим листовим овочам, таким як шпинат і капуста, у мозку було менше білків, пов’язаних із хворобою Альцгеймера.
Полюбіть сочевицю та оливкову олію
Цілісне зерно, а також бобові, такі як сочевиця й соя, теж корисні для серця та когнітивних функцій, пише Daily Mail. А тим часом оливкова олія, основний компонент середземноморської дієти та дієти MIND, тісно пов’язана зі здоровим старінням мозку.
Дослідження, проведене у 2022 році за участю понад 92 000 дорослих американців, показало, що активне споживання оливкової олії знижує ризик смерті від нейродегенеративних захворювань на 29 відсотків.
І, зрештою, киньте пити!
Якщо ви дбаєте про свої когнітивні здібності, передусім слід виключити зі свого раціону алкоголь.
Численні дослідження довели, що в людей, які вживають багато алкогольних напоїв, імовірність розвитку хвороби Альцгеймера в літньому віці значно вища, ніж у тих, хто не п’є (або п’є зрідка).
Якщо ви дотримуєтеся суворої дієти, займаєтеся спортом, але при цьому маєте звичку напиватися у вихідні та на вечірках, то, швидше за все, ви зводите нанівець все те розумне і корисне, що зробили протягом тижня.
Фото: pexels.com