ШІ визначає біологічний вік за знімками обличчя, язика та сітківки

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда вчених з Університету науки та технологій Макао та Шанхайського університету Цзяотун розробила новий спосіб визначення біологічного віку. Дослідники сподіваються, що це відкриття допоможе зрештою уповільнити процес старіння людини.

Інноваційний метод передбачає аналіз 3D-зображень деяких фрагментів тіла за допомогою штучного інтелекту. Зокрема, обличчя, язика та сітківки (шару клітин у задній ділянці ока, який перетворює світло на сигнали для мозку).

Нагадаємо, що хронологічний вік – це кількість прожитих років. Тоді як біологічний вік показує, наскільки зношеними є клітини людського організму. У багатьох з нас біологічний та хронологічний вік не збігаються.

Найчастіше вчені оцінюють біологічний вік за допомогою «епігенетичного годинника»біомаркерів старіння, що розраховуються на основі даних про метилювання ДНК. А до цього біологічний вік визначали переважно за допомогою аналізів крові та ДНК, а також сканування мозку.

dva telefony - Наука&Техніка - 50Plus

У чому полягає новий метод

Отже, для доступного і точного прогнозування біологічного віку команда створила інструмент ШІ, що аналізує зображення обличчя, язика та сітківки. Фотографії обличчя можуть вказувати на здоров’я вашої шкіри, язика – на  здоров’я мікробіому, а тим часом знімок сітківки сигналізує про стан нервової та серцево-судинної систем.

Спочатку дослідники протестували свою модель на 11 223 здорових добровольцях. А потім випробували її на 2840 особах, котрі страждають на хронічні захворювання. Модель показала, що біологічний вік людей із другої групи був значно вищим за їхній хронологічний вік – порівняно зі здоровими учасниками.

Як зауважили дослідники у статті, що її опублікував журнал PNAS, їхній метод дешевший, простіший та менш інвазивний, ніж аналізи ДНК, крові або ж сканування мозку.

На думку команди, в майбутньому цей інструмент може стати корисним для оцінювання впливу хронічних захворювань на старіння та навпаки.

За словами провідного британського експерта з довголіття Ендрю Стіла, наступне велике питання полягає в тому, як ці показники біологічного віку співвідносяться із заходами щодо боротьби зі старінням (дієтами, фізичними вправами або новими пігулками проти старості).

sitkivka - Наука&Техніка - 50Plus

А ось ще одна гарна новина

Вчені, які проводили дослідження, підтвердили виданню BBC Science Focus, що інструментом ШІ з визначення біологічного віку незабаром зможуть користуватися власники смартфонів. Команда планує випустити недорогу версію програми для легкого мобільного доступу, повідомив доктор Кан Чжан, провідний автор дослідження.

«Ми сподіваємося, що цей доступний інструмент штучного інтелекту може бути широко використаний як неінвазивний та недорогий оцінювач впливу способу життя та фармакологічних втручань на уповільнення старіння», – додав доктор Чжан.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU