ШІ визначає місце та рік виготовлення вина з колосальною точністю

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Міжнародна команда дослідників під орудою вчених з Університету Бордо проаналізувала характеристики 80 червоних вин із семи виноробних господарств регіону за допомогою штучного інтелекту. Вина були вироблені у врожайні 1990-2007 роки.

ШІ визначив місце походження та рік кожного напою з великою точністю. А таке до снаги навіть не кожному досвідченому сомельє. Отже, тепер люди цієї професії мають серйозних конкурентів.

Наступним кроком університетської команди буде порівняння можливостей ШІ та сомельє-людини, розповіло видання Daily Mail.

Як проходило дослідження

Для аналізу хімічного складу 80 червоних вин науковці скористалися газовою хроматографією – методом, що допомагає ідентифікувати компоненти в різних сумішах. Щоб переглянути необроблені результати аналізу та згрупувати вина у кластери на основі подібності їхнього хімічного складу, команда використала алгоритми машинного навчання.

Автори дослідження побачили, що ці інструменти ШІ групують вина у кластери відповідно до місця їхнього походження зі 100-відсотковою точністю. Тоді як урожайний рік вони визначають з точністю до 50 відсотків.

У звітній статті науковці заявили: «Було б цікаво порівняти ефективність нашої моделі з роботою досвідчених дегустаторів, які б проводили сліпу дегустацію 80 проаналізованих вин».

ШІ групує винаІ ще невідомо, чи були б ці досвідчені сомельє у своїх висновках такими точними, як штучний інтелект, вважають вчені. Але зрозуміло одне: системи ШІ незабаром зможуть допомагати дегустаторам-людям правильно розпізнавати вина та знаходити підробки.

А ось що навряд чи зможе штучний інтелект, так це насолоджуватися питтям благородних напоїв. Задоволення від алкоголю отримують лише живі істоти.

Регіон Бордо на південному заході Франції є батьківщиною сортів Мерло та Каберне Совіньйон. Червоне вино з цього регіону зазвичай має аромат червоних ягід, чорної смородини та «землистості». Його смак експерти описують як м’який та фруктовий. За їхнім переконанням, ці вина краще подавати за температури, що трохи нижча за кімнатну: близько 18 °C. З ними ідеально смакують стейк зі смаженою картоплею. Проте справжні цілувальники полюбляють смакувати бордоськими винами, не обтяжуючи їх закусками. Вино вони куштують з невеличкими шматочками витриманого твердого сиру.

Результати дослідження опублікував журнал Communications Chemistry.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU