Скільки часу потрібно колишньому курцю, щоб привести організм до ладу?

Дослідники з Південної Кореї з'ясували, скільки потрібно років, щоб серцево-судинна система недавнього курця повернулася до норми.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Під час нового дослідження команда південнокорейських науковців воліла з’ясувати: чи може серцево-судинна система курця сигарет стати такою, як в того, хто ніколи не курив? Виявилося, що це можливо. Але для такої зміни потрібно чимало часу.

Згідно з отриманими даними, після того, як людина кинула палити, їй знадобиться два з половиною десятиліття, аби ризик серцевих захворювань знизився до середнього рівня.

Результати роботи показали, що ті, хто курив понад вісім років, мають такий самий ризик інфаркту або інсульту, як і ті, хто продовжує курити.

Про що дізналися вчені?

Під час дослідження науковці вивчили дані про стан здоров’я понад 100 000 колишніх курців, а також понад чотирьох мільйонів осіб, які ніколи не курили.

Причому колишніх курців обстежили через десятиліття після того, як вони кинули курити.

Команда взяла до уваги такі фактори як вік учасників, вік, коли вони почали курити, кількість сигарет, що викурювалися протягом дня, а також вік, коли курці розпрощалися зі згубною звичкою.

Науковці дізналися, що зв’язок між курінням та ризиком серцево-судинних захворювань має дозозалежний характер. У тих, хто курив мало, ризик розвитку таких недуг різко знижувався незабаром після відмови від куріння, розповіло видання Daily Mail.

Дослідники дійшли висновку, що тим, хто мав бодай восьмирічний стаж курця, може знадобитися 25 років, аби ризик інфаркту чи інсульту знизився до рівня людини, яка ніколи не курила.

Автори дослідження зауважили: «Ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань в колишніх затятих курців можна порівняти з ризиком у тих, хто продовжує курити».

Результати дослідження опублікував журнал JAMA.

чоловік курить сигарету

Чому ця робота важлива?

А тим часом десятки попередніх досліджень засвідчили, що куріння пов’язане із серцевою недостатністю. Це стан, за якого серцевий м’яз не перекачує кров належним чином зазвичай через те, що він занадто слабкий або жорсткий. Унаслідок цього серце не може насичувати органи та тканини киснем і життєво важливими поживними речовинами, які необхідні організму для нормальної роботи.

Згідно з науковими даними, 7000 хімічних речовин, що містяться в тютюні, можуть пошкодити кровоносні судини. А це є причиною багатьох проблем, які куріння завдає серцю.

До речі. Щороку у світі від куріння сигарет помирає понад 8 мільйонів людей. Із них 1,3 млн є пасивними курцями: вони гинуть через вплив на здоров’я вторинного тютюнового диму.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU