Сліпота на час: симптоми та способи боротьби

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Якщо ви постійно спізнюєтесь на все та постійно пропускаєте зустрічі через те, що забули про них, то це може бути не лише лінь та неорганізованість, але й справжній недуг, відомий як сліпота на час. За словами психолога та експерта з психічного здоров’я Роберта Коммона, це стосується нездатності розпізнати, як минає час, або оцінити, скільки часу може зайняти завдання.

Прояви та симптоми сліпоти на час

Люди часто біжать на автобус, не дотримуючись встановлених термінів. Також вони можуть гадати, що на виконання завдання їм потрібно лише 10-15 хвилин, а насправді це займає вдвічі більше часу.

Проте можна стати жертвою абсолютно протилежного ефекту, і заявитися на подію за 3 години до її початку. Усе це стосується одного й того ж явища. Воно не визначається як медичний стан, але лікарі використовують його як пояснення концепції втрати відчуття часу.

Часова сліпота також є поширеним симптомом СДУГ. Провідна психологиня Смріті Джоші зазначає журналістам Daily Mail, що багато чинників, пов’язаних із цим захворюванням (наприклад, труднощі з робочою пам’яттю та регуляцією уваги), можуть сприяти викривленню відчуття часу.

Симптоми сліпоти на час Проте це не означає, що людина має СДУГ, бо страждати від часової сліпоти може кожен. За словами психотерапевтині Сью Сміт, травма у ранньому дитинстві також може призвести до сліпоти часу та відчуття дисоціації у дитинстві чи пізніше.

За словами пана Коммона, загальні симптоми сліпоти на час включають:

  • регулярну втрату відчуття часу;
  • нездатність дотримуватися розкладу та часу зустріч;
  • неодноразове порушення термінів;
  • почуття захопленості завданням так, ніби ніщо інше не має значення;
  • неможливість відірватися від завдання, яке виконуєте;
  • надмірні обіцянки щодо виконання чогось;
  • почуття застрявання у сьогоденні;
  • відкладання справ.

Пані Сміт додає, що симптоми можуть варіюватися від повної захопленості діяльністю до повного відволікання. Наприклад, можна почати 5 робіт одночасно і мати суцільний хаос серед цього.

Засоби боротьбі зі сліпотою на час

На жаль, якщо ви не знаєте про наявність у вас сліпоти на час, ці симптоми можуть створювати труднощі у повсякденному житті. Містер Коммон попереджає, що це явище нерідко сприймають за лінь чи дурість. Він зазначає, що роботодавці можуть вважати, що ви погано робите свою роботу або не сприймаєте її серйозно.

Стосунки також можуть постраждати, якщо ви не намагаєтеся зберегти пріоритети друзів і родини, тому що це можна помилково прийняти за егоїзм або самозаглибленість. Пан Коммон додає, що наявність сліпоти часу у дітей також можна сплутати з інтелектуальними або навчальними труднощами.

На щастя, є декілька способів впоратися з симптомами часової сліпоти. Пані Джоші запропонувала намітити своє повсякденне життя та використовувати візуальні засоби (таймери, будильники тощо), щоб нагадувати собі про майбутні завдання.

Засоби боротьбі зі сліпотою на часУсі експерти відзначили, що практика уважності є хорошим способом боротьби зі сліпотою на час, оскільки вона може допомогти заземлитися та більше зосередити увагу на сьогоденні. Також слід звернутися по допомогу до своїх друзів та рідних. Знання про ваш стан дозволить їм допомагати стежити вам за часом. Вони завжди зможуть нагадати про важливу зустріч, як-то співбесіда чи візит до лікаря.

Психологиня Олена Туроні також зазначає, що якщо хтось вам небайдужий страждає від цього захворювання, то слід проявити співчуття до нього. Не слід забувати, що часова сліпота може бути справжнім викликом. Тому краще за все уникати надмірної критики до людей, які з цим борються.

На думку пана Коммона, найкращий спосіб підтримати когось зі сліпотою на час – це проявити співчуття. Також експерт додає, що для дітей з цим недугом слід подумати про спільне створення розкладу. Важливо бути поруч, щоб допомагати їм дотримуватися розкладу та просувати їхні інтереси. Також буде корисним використовувати видимі та чіткі нагадування.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU