Австралійські вчені запевняють, що наявність собаки в сім’ї сприяє дитячій рухливості. Особливо це стосується дівчаток. Володіння собакою дослідники пов’язують зі збільшенням щоденної активності дівчаток майже на годину. Науковці також встановили, що втрата домашнього собаки призводить до зменшення фізичної активності дітей, причому цей зв’язок теж помітніший у дівчаток.
Як проходило дослідження
Команда вчених з Університету Західної Австралії та дослідницького центру Telethon Kids Institute протягом трьох років спостерігала за 600 дітьми віком від двох до семи років. Метою було вивчення впливу домашнього собаки на рівень фізичної активності дітей. Науковці вимірювали час їхньої рухливості за допомогою акселерометрів – невеличких пристроїв, що їх учасники носили на стегні протягом семи днів поспіль в години неспання. Враховувалися також думки батьків стосовно активності їхніх чад, розповіло видання Independent.
У половини дітей не було собаки на жодному етапі періоду дослідження. 204 учасники мали собаку впродовж усіх трьох років. 58 дітям батьки завели песика під час дослідження. А 31 дитина втратила собаку протягом цього періоду.
Про що дізналися вчені
Результати спостережень показали, що в дівчаток, котрі отримали собаку під час дослідження, денна активність легкої інтенсивності (як-от ігри або неспішна ходьба) збільшилася на 52 хвилини. Тоді як у дівчаток, що втратили собаку, така активність скоротилася на 62 хвилини на день. Дівчатка, котрі взагалі не мали домашнього пса, не демонстрували жодних змін стосовно рухливої поведінки.
Дівчатка та хлопчики, які завели собаку під час дослідження, збільшили свою так звану неструктуровану фізичну активність (ігри в саду, прогулянки в парку, зокрема із собакою) приблизно на сім разів на тиждень.
Тоді як діти, які втратили собаку, скоротили свою неструктуровану фізичну активність. Дівчатка – на 10,2 заняття на тиждень, хлопчики – на 7,7.
Провідна авторка дослідження Емма Адамс наголосила на тому, що переваги володіння собакою помітні вже з раннього дитинства. За її словами, наявність собаки в сім’ї може сприяти здоровій рухливості дітей та знизити в них ризик розвитку хронічних захворювань.
Пані Адамс додала, що дослідники не закликають батьків раптом заводити пса: собака в домі накладає чимало обов’язків на членів родини. А це далеко не всіх влаштовує. Йдеться передусім про ті сім’ї, які вже мають домашнього улюбленця. Їм потрібно ширше використовувати цей механізм для збільшення дитячої активності. Адже далеко не всі діти, які мають собаку, гуляють та грають з ним.
Результати дослідження опублікував International Journal of Behavioural Nutrition and Physical Activity. Воно, як зазначила команда, є першим, що демонструє вплив домашнього собаки на фізичну активність дітей.
Фото: pixabay.com