Співи китів схожі на людську мову: дослідники

Міжнародна команда науковців виявила, що пісні горбатих китів структурно подібні до людської мови. Чому це відкриття є важливим?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда під орудою вчених із Сент-Ендрюського університету (Велика Британія) виявила у співах горбатих китів «мовоподібну структуру», що, як вважалося, властива лише людям.

Це свідчить про те, що співи цих великих ссавців, як і мова людей, передаються «культурно», тобто кити навчають одне одного своїх систем спілкування.

Протягом восьми років команда збирала пісні горбатих китів у Новій Каледонії. Вивчаючи потім цей звуковий матеріал, дослідники використали методи для аналізу того, як опановують слова немовлята.

Річ у тім, що всі людські мови дотримуються універсальної схеми, де кілька слів використовуються дуже часто, тоді як більшість зустрічаються рідко. Ця передбачуваність є ключем до того, як немовлята опановують мову. Вони слухають послідовності звуків, помічають несподівані моменти та починають розуміти, де проходять межі між словами.

Дослідники помітили, що в піснях китів також присутні послідовності звуків, які йдуть один за одним передбачуваним чином. Раніше такого не було виявлено в жодної іншої тварини, крім людини, розповіло видання Independent.

кит перед кораблем

Докторка Еллен Гарланд із Сент-Ендрюського університету, яка очолювала дослідження, зазначила: «Виявлення цієї прихованої мовної структури у співі китів було несподіваним, але це переконливо свідчить про те, що ця культурна поведінка має вирішальне значення для розуміння еволюції складної комунікації у тваринному світі».

А тим часом професор Саймон Кірбі з Единбурзького університету, співавтор дослідження, зауважив: «Ці результати кидають виклик усталеним припущенням про унікальність людської мови, розкриваючи глибокі спільні риси між еволюційно далекими видами».

Результати роботи опублікував журнал Science. Дослідження проводили лінгвісти, фахівці з розвитку та поведінкової екології, морські біологи із Сент-Ендрюського, Единбурзького університетів (Велика Британія), Єврейського університету в Єрусалимі (Ізраїль), Інституту досліджень Нової Каледонії, Університету Гриффіта (Австралія) та Оклендського університету (Нова Зеландія).

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU