«Мої тварини допомагають мені бути здоровою, продуктивною та щасливою. І я сподіваюся, що теж допомагаю їм бути щасливими та здоровими», – вважає Жаклін Бойд, старша викладачка науки про тварин в Університеті Ноттінгем Трент (Велика Британія).
Вона назвала п’ять свідчень того, що свійські тварини покращують життя свого господаря. Ба більше: зв’язок людини та тварини є взаємно корисним з огляду на здоров’я та добробут.
Тварини допомагають нам зняти стрес та відпочити
Дослідження показали, що фізична присутність собаки чи кішки в помешканні сприяє зниженню кров’яного тиску та частоти серцевих скорочень в їхнього господаря. Таким чином свійські тварини можуть бути важливим джерелом комфорту, безпеки та підтримки. При цьому чотирилапі улюбленці знаходять аналогічну підтримку і в людей: вони насолоджуються ласкою та заспокоюються.
Подекуди власники навіть ділять з ними ліжко. Але деякі експерти не радять цього робити, адже нічний відпочинок поруч із твариною може мати потенційні наслідки для здоров’я, як-от порушення сну, ймовірність травм та передача інфекцій.
Однак чимало власників вважають, що близькість чотирилапого друга навпаки сприяє хорошій якості сну, дарує душевне тепло та відчуття безпеки.
Тварини схиляють нас до побудови партнерських відносин
Побудова таких відносин необхідна як власнику, так і його вихованцю. Передусім для підтримування доброго здоров’я першого та другого.
Позитивними відносинами між людиною та її вихованцем зоопсихологи називають такі, що першою чергою передбачають відповідальність власника за добробут вихованця. Тим часом неблагополучні стосунки з твариною можуть призвести до взаємної агресії.
Експерти наполягають на значущості тренування чотирилапих друзів з використанням методів, що допомагають розвивати позитивне партнерство. Завдяки спілкуванню з приязною та вихованою твариною власник оптимістичніше ставиться до життя, розповіло видання Science Alert.
Тварини допомагають заводити друзів серед людей
Власники домашніх тварин з більшою ймовірністю мають чимало добрих знайомих у своєму районі, каже Жаклін Бойд. Чому так відбувається? Дослідження показали, що свійські тварини є таким собі «соціальним мастилом»: вони допомагають налагоджувати стосунки з іншими любителями тварин.
Таким чином, господарі пухнастих улюбленців рідше відчувають самотність та соціальну ізольованість, ніж ті, хто такими не є.
Тварини спонукають нас до правильного харчування
Сучасні ветеринари сходяться на думці, що середня талія домашніх тварин стала ширшою. А хіба в людській популяції відбувається не те саме?
На думку спеціалістів, власники тварин ненавмисно завдають шкоди здоров’ю своїх вихованців через власні погані звички.
А тим часом, дивлячись на свого вихованця, власник з більшою ймовірністю дотримуватиметься дієти та займатиметься фізкультурою. Можливо, вони обидва почнуть практикувати здоровий спосіб життя.
Тварини виховують в нас здорову звичку ходити на прогулянки
Регулярна фізична активність людей часто є наслідком наявності в помешканні свійської тварини. Прогулянки є економічно ефективним та доступним способом для більшості власників собак покращити фізичне здоров’я. Разом з тим під час прогулянок поліпшується й добробут домашніх тварин.
Люди, які регулярно вигулюють собак, мають меншу масу тіла і є більш фізично активними, ніж ті, в кого немає песика. А ще дослідники помітили, що прогулянки з тваринами принаймні тричі на тиждень допомагають позбутися болів у спині.
Отже, позитивний вплив домашнього улюбленця на наше життя є неоціненним. При цьому, стверджує Жаклін Бойд, відносини між людиною та твариною-компаньйоном повинні бути взаємовигідними, здоровими та щасливими.
Фото: pexels.com