Святкові страви можуть бути отрутою для домашніх тварин 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

На свята люди зазвичай готують особливу їжу – смачну і не завжди корисну. Та нерідко пригощають нею своїх котиків та собачок. Однак такі частування свійських тварин можуть бути небезпечними для їхнього здоров’я і навіть призводити до смерті.

Про це напередодні Різдва та Нового року розповіла Летісія Фануччі, професор ветеринарних наук у Державному університеті Оклахоми (США). Дослідниця описала деякі найпоширеніші харчові проблеми, з якими під час свят стикаються ветеринари.

Жирна їжа

Смажена індичка, курка або качка, домашні ковбаси, буженина, майонезні м’ясні салати грають головні ролі у святковому меню українців. І більшість собак чи кішок, мабуть, погодяться зі своїми господарями, що все це дуже смачне.

Проте надміру жирні продукти можуть зашкодити здоров’ю ваших пухнастиків. Якщо вони споживають забагато жирів, у них може розвинутися панкреатит. Так називають запалення підшлункової залози – органа, що допомагає розщеплювати жири, білки та вуглеводи.

За відсутності лікування це захворювання може вражати й інші органи, зокрема, нирки та печінку, і навіть спричиняти згортання крові.

Найпоширеніші симптоми панкреатиту – блювання та діарея. Тварин, що захворіли на панкреатит, потрібно терміново доставити до ветеринарної клініки. Там на них чекають діагностичні аналізи, передусім – тест на ферменти підшлункової залози, зазначило видання Science Alert.

Лікування передбачає внутрішньовенне введення тварині препаратів для нормалізації електролітного балансу. Для одужання улюбленця можуть знадобитися антибіотики, пробіотики та спеціальна дієта.

Цибуля

Цей овоч різних сортів, що використовується у святковій кулінарії, для людини корисний. Однак для собак і кішок цибуля є отрутою. При потраплянні в організм тварини вона може спричинити гемолітичну анемію – зниження кількості еритроцитів у крові.

Ознаки хвороби зазвичай з’являються через кілька днів після вживання твариною цибулевої їжі. Це – блювання, діарея і млявість.

Ветеринари беруть кров на аналіз та визначають, чи потрібне її переливання. Вони усувають симптоми такої інтоксикації за допомогою внутрішньовенних вливань, антиоксидантів та препаратів проти нудоти.

veterinary g7190ed2f7 1920 - Природа, Спосіб життя - 50Plus

Дріжджі

Продукти, приготовані на дріжджах, такі як булочки та хліб, також подають до святкового столу. І вони теж шкідливі для кішок та собак. Дріжджі, на яких готують хлібні вироби, блукають шлунком тварини та виробляють етанол у токсичній кількості. Це може призвести до метаболічного ацидозу, який може стати причиною падіння рівня глюкози у крові, пригнічення дихання, судом та навіть зупинки серця.

Зазвичай власники домашніх тварин не підозрюють про цю проблему доти, доки не стане надто пізно, адже у цього захворювання мало зовнішніх симптомів. Тому, якщо є ймовірність, що домашня тварина проковтнула дріжджове тісто (приготовлене або сире), потрібно негайно відвезти її до ветеринарної клініки.

До речі, домашні тварини також можуть отруїтися етанолом, якщо випадково скуштують коктейль або пиво.

Шоколад

Без шоколадних десертів важко уявити собі святковий стіл. Люди отримують від них задоволення завдяки так званим метилксантинам: теоброміну і кофеїну. Ці речовини токсичні для песиків та котиків: у них може розвинутись шоколадна інтоксикація. Ознаки отруєння шоколадом у домашніх тварин – тремор, прискорене серцебиття, нервовість, блювання, діарея, судоми.

Інтоксикація шоколадом потребує невідкладної медичної допомоги. Лікар має спорожнити шлунок тварини, а потім поставити їй очищувальну крапельницю.

Не слід також забувати, що шоколад містить багато жиру, а це може не сподобатися котячій чи собачій підшлунковій.

Виноград та собаки

Виноград, яким часто пригощаються гості святкових вечірок, дуже небезпечний для собак. Як свіжий, так і у вигляді родзинок.

Винна кислота, що міститься у винограді, може спровокувати в песика гостре захворювання нирок. Його основними ознаками є блювання, діарея та підвищене споживання води. Воно потребує невідкладної медичної допомоги. Лікування зазвичай передбачає стабілізацію стану тварини за допомогою внутрішньовенних крапельниць.

Варто пам’ятати, що страви зі святкового столу можуть бути дуже небезпечними не лише для котів та собак, а й птахів, рептилій та гризунів.

Отже, святкуйте Різдво та Новий рік із насолодою. А пухнастих улюбленців пригощайте ласощами з магазину кормів для домашніх тварин та тримайте їх якомога далі від столу.

Фото: pexels.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU