Треновані серце та м’язи бережуть здоров’я мозку 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Люди старшого віку, котрі регулярно практикують аеробні та силові вправи, краще справляються з когнітивними тестами, ніж ті, хто веде малорухливий спосіб життя або займається лише аеробними вправами. Таким висновком зі свого дослідження поділилися вчені з Університету Флориди (США).

Науковці обстежили 184 когнітивно здорові людини у віці 85-99 років. Кожен учасник повідомив про свої звички щодо фізичних вправ та відповів на запитання нейропсихологічних тестів з оцінювання когнітивних функцій.

Виявилося, що любителі регулярних аеробних вправ (таких як плавання та їзда на велосипеді) і силових тренувань мають найкращі показники роботи мозку – незалежно від інтенсивності та тривалості занять. Нагадаємо, що ці показники, зокрема, стосуються розумової активності, швидкого мислення людини та її здатності змінювати чи адаптувати мислення.

staryj cholovik - Здоров'я - 50Plus

Про що ще дізналися вчені

З-поміж відомих інструментів тестування експерти використовували «Монреальський когнітивний тест». Він надає комплексне уявлення про різні аспекти мозкової активності. Завдяки цьому тестові команда виявила, що учасники, які не займалися жодними фізичними вправами, мали найгірші показними роботи мозку.

Крім того, група, що виконувала обидва типи вправ, краще впоралася з конкретними когнітивними операціями. Такими, наприклад, як кодування символів.

Науковці попередили: хоча їхнє дослідження встановлює кореляцію між поєднанням аеробних і силових вправ та високими показниками когнітивних тестів, у рамках цієї роботи визначити причинно-наслідковий зв’язок не вдалося.

boks - Здоров'я - 50Plus

Чому це важливо

Отже, як свідчать результати, різноманітні вправи пов’язані з поліпшенням когнітивних функцій у людей віком від 85 років.

З огляду на глобальне старіння населення експерти вважають когнітивне здоров’я більш ніж актуальною проблемою. За прогнозами, до 2060 року кількість людей із хворобою Альцгеймера лише в США сягне 14 мільйонів. У 2020 таких осіб у Сполучених Штатах налічувалося 6 мільйонів, розповіло видання ScienceAlert.

Висновки дослідників не лише дають людству надію на здорове старіння, але й пропонують практичний підхід до поліпшення когнітивного здоров’я в останні десятиліття життя.

Результати дослідження містять доказову базу для медичних працівників. У планах оздоровлення пацієнтів медики  можуть використати рекомендації вчених стосовно змішаного режиму аеробних та силових вправ.

Науковці наголосили на тому, що підтримка когнітивного здоров’я зменшує витрати на медичне обслуговування і забезпечує вищу якість життя.

cholovik z gantelyamy - Здоров'я - 50Plus

Що команда досліджуватиме далі

Найближчим часом дослідники збираються відповісти на декілька важливих питань. Наприклад: які види аеробних та силових вправ найефективніші для когнітивного здоров’я? Чи ходьба така сама ефективна, як біг? Чи має підняття ваги такий самий вплив на розумові здібності, як вправи з еспандером? Скільки вправ необхідно, аби врешті побачити помітні когнітивні переваги?

І ще одне важливе питання: чи можуть фізичні вправи активно використовуватися для лікування нейрокогнітивних розладів у людей похилого віку? Адже поки що дослідники розглядали фізичну активність як профілактичний захід.

Результати дослідження опублікував журнал GeroScience.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU