Лайфхак для мозку: лише 5 хвилин перерви

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники провели експеримент серед 72 студентів, які самостійно виконували завдання та 2 виснажливих тести з математики. Результати вражають: п’ятихвилинні перерви підвищують ефективність та продуктивність праці більш, ніж вдвічі.

Ті студенти, які робили такі невеликі паузи для відпочинку, отримали у середньому на 57% вищі оцінки. Ті, хто без перерв, виконував усі завдання, мали гірші результати. Слід зауважити, що цей висновок зроблений з врахуванням інших чинників здібностей.

Деякі зі студентів робили неструктуровані перерви. Інші – на 5 хвилин відривалися від виконання завдань, щоб переглянути відео про природу з розслаблюючим ефектом. Проте обидві ці групи показали кращі результати за виконанням другого тесту з математики, ніж їх однолітки, які не відпочивали.

Мозкові перерви важливі для праціі

Доцент кафедри педагогічної психології Пол Гінс стверджує, що суттєві покращення отримані завдяки «мозковій перерві». Саме цей короткочасний відпочинок сприяє відновленню уваги.

Тому 5-хвилинні перерви слід застосовувати при праці як в офісному середовищі, так і у навчальних закладах. На думку пана Гінса, попри те, що дослідження проводилося серед студентів університету, можна бути впевненими, що такі ж результати матимуть як молодь, так і люди похилого віку.

Як зазначає керівник дослідження виданню Daily Mail, відпочинок – це не лише когнітивні функції, але й зарядка емоційних батарей. Ці поради наведені в першу чергу для молоді, що навчається.

Проте цей легкий лайфхак щодо кращої продуктивності доступний кожному. Як зазначає пан Гінс, це дослідження також надає докази ефективності технік Pomodoro, яка передбачає п’ятихвилинну перерву кожні 25 хвилин зосередженої роботи.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU