У Греції на дні моря археологи знайшли руїни древнього порту

Археологи натрапили на затоплені руїни порту біля стародавнього міста Асіні. Це відкриття змінює уявлення про морську історію Середземномор'я.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Міжнародна команда підводних археологів виявила стародавню портову інфраструктуру на затопленій ділянці біля давньогрецького міста Асіні. Воно розташоване неподалік від селища Толо у префектурі Арголіда.

Це дослідження є частиною масштабної підводної археологічної місії, що розпочалася у 2022 році за участю Ефорату підводних старожитностей Греції, Шведського інституту в Афінах, Стокгольмського університету, Гетеборгзького університету та компанії Nordic Maritime Group. Під керівництвом археологині Панайоти Галіацату (Греція), а також шведських експертів – професорки Анн-Луїзи Шаллін та доктора Нікласа Ерікссона, команда ретельно обстежила ключову область затопленої гавані.

Польові роботи були зосереджені на північно-західному краї затопленої штучної платформи. Раніше її ідентифікували як таку, що зберегла найбільшу частину своєї первісної форми. Використовуючи фотограмметрію високої роздільної здатності, археологи докладно задокументували ділянку площею 16 квадратних метрів, виявивши руїни стародавньої портової інфраструктури. Дослідники знайшли численні камені та фрагменти будівельних матеріалів, що вказували на поступове руйнування споруд.

Серед найцікавіших відкриттів були керамічні фрагменти, зокрема, остракони (черепки) амфор, вбудованих у кам’яні конструкції, та розбита посудина, виявлена ​​в районі, позначеному як «Сектор 4А». Очікується, що ці артефакти допоможуть вченим датувати затоплений порт.

археологи під водою

Про що ще повідомили дослідники?

Місто Асіні може похвалитися багатовіковою історією життя людей, що сягає доісторичних часів. Це дещо ускладнює спроби точного визначення часу будівництва виявленого порту, розповіло видання Arkeonews.

При цьому нові знахідки свідчать на користь гіпотези про те, що ця інфраструктура була життєво важливою для морської торгівлі впродовж різних історичних епох. Порт безсумнівно охоплював значну площу. Його основна структура складалася з великої штучної платформи на мілководді, а також будівель багатофункціонального використання, що виходить за межі просто торгівлі.

Заглядаючи наперед, археологічна група планує провести подальші розкопки у верхній частині штучної платформи. Наступний етап включатиме обережне видалення осаду, як вручну, так і за допомогою контрольованої виїмки ґрунту. Таким чином учені оголять ще більше структур, прихованих нині. Усі знахідки документуватимуться на місці з використанням передових методів 3D-візуалізації. Це дасть можливість створити високоточні моделі, які полегшать подальший аналіз артефактів.

Відкриття в Асіні надає важливі підказки про давню морську торгівлю та будівництво портових споруд; воно розширює наше розуміння того, як давні цивілізації взаємодіяли зі своїм морським середовищем.

У міру продовження досліджень науковці отримуватимуть нові відомості про складність стародавніх торгових мереж та архітектурну винахідливість древніх спільнот Середземномор’я.

Статтю за результатами розкопок опублікує журнал Opuscula.

Фото: Ministry of Culture of Greece

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU