У Новій Гвінеї живе птах, що може вбивати своїм пір’ям

Стероїдний алкалоїдний нейротоксин з пір’я чубатого пітаху спричиняє оніміння, а в більших дозах може призводити до паралічу та смерті.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Ці невеликі птахи на вигляд дуже милі. Їхні голови та крила забарвлені в чорний колір, а тільце – у жовтогарячий. Та мало хто знає, що під симпатичною зовнішністю ховається правдивий убивця.

Не зв’язуйтесь із чубатим пітаху!

Команда дослідника та експерта з птахів Джека Дамбахера шукала в лісах Нової Гвінеї райського птаха Раггана, як раптом натрапила на стаю чубатих пітаху. Чимало цих птахів заплуталися в сітці орнітологів, які стали швидко звільняти бранців. Під час свого порятунку чубаті пітаху покусали вчених. Не маючи пластиру, дослідники обробили рани власною слиною, після чого стало відбуватися дещо дивне.

Науковці помітили, що після того, як вони торкалися чубатого пітаху та були ним покусані, їхні роти горіли, поколювали й навіть німіли. У деяких членів експедиції оніміння тривало аж до ранку. Коли вчені розповіли про цей випадок місцевим гідам, ті не були здивовані.

За словами гідів, ці птахи – «сміттєві», їх навіть не їдять. Але бажано триматися від них якомога далі, хоча місцеве населення скептично ставиться до спроможності пітаху вбивати людей. Орнітологи зацікавилися почутим та розпочали дослідження цих пташок.

пітаху

Зрештою воно показало, що пір’я птахів містить свого роду отруту. Це вона потрапляла на руки та до рота вчених, змушуючи їх страждати. Йдеться про стероїдний алкалоїдний нейротоксин, що приховує серйозну небезпеку, розповіло видання IFJScience.

«Спочатку він спричиняє поколювання, оніміння. А у високих дозах призводить до паралічу, зупинки серця та смерті. Це одна з найтоксичніших відомих природних речовин», – зауважив Джек Дамбахер.

Де чубатий пітаху бере отруту?

Команда виявила, що токсичність птаха напряму залежить від його раціону. Чубаті пітаху їдять отруйного жука Choresine pulchra, що є ендеміком Нової Гвінеї. Також відомий як жук нанісані, він є прямим джерелом батрахотоксинів для фауни регіону. В результаті у тканинах пернатих накопичується нейротоксин, що є смертельною загрозою, зокрема, для хижих рептилій, які дуже полюбляють пташині яйця.

Фото: wikipedia.org

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU