У Помпеях розкопали крихітний будинок з еротичними фресками

Знищене Везувієм у I столітті н. е. давньоримське місто Помпеї, розкопки якого ведуться ще від 1763 року, досі дивує новими відкриттями.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Нещодавно археологи виявили серед помпейських руїн будиночок, який прикрашали фрески з фривольними сюжетами. На одному з настінних творінь зображена напівоголена Федра, міфологічна цариця Афін, та її пасинок Іполит.

Крихітний будинок з еротичними фресками – найновіше відкриття на руїнах міста, що було поховане під тоннами вулканічного пилу в 79 році нашої ери. Вишукано оздоблене помешкання, яке дослідники назвали Будинком Федри, пролило світло на зміну архітектурних стилів у I столітті н. е. Окрім цього, будинок є доказом того, що жителі Помпеї мали апетит до чуттєвого мистецтва.

На вище згаданій фресці поруч із напівроздягнутою Федрою художник зобразив її пасинка Іполита. Згідно з грецькою легендою, цариця звинуватила його у зґвалтуванні після того, як він відкинув її залицяння. На другому настінному розписі можна побачити інтимне побачення в ліжку сатира і німфи. А тим часом ще одна фреска зображує богів: імовірно, Венеру та Адоніса.

розкопки фрески

Попри свої невеликі розміри житло «вражає високим рівнем настінного оздоблення», написано в заяві Археологічного парку «Помпеї». Також там ідеться про те, що виявлені фрески можна порівняти з тими, які археологи знаходили раніше в розкішніших будинках стародавнього міста.

На відміну від інших його споруд, цей маленький будинок не був зведений навколо традиційного атріуму – центрального двору з басейном для збору дощової води, що був типовий для давньоримської архітектури з VI століття до н. е. Насправді пікантні сцени можна було побачити в будинках представників усіх верств населення та у багатьох громадських місцях Помпеїв. І вони не вважалися чимось скандальним чи ганебним, розповіло видання The Guardian.

Ще наприкінці XIX століття археологи виявили в Помпеях добре збережену та багато оформлену будівлю, відому як Будинок Веттіїв. Ним володіли два колишніх раби (вільновідпущеники) – брати Авл Веттій Конвіва та Авл Веттій Рестітут. Вони збагатіли на продажі вина та сільгосппродукції. А потім придбали старе помешкання в аристократичному районі та перебудували його відповідно до власних уподобань. На одній зі знайдених там фресок, яка розташовувалася біля входу до будинку, був зображений бог родючості та достатку Пріап з величезним фалосом, що балансував на вагах навпроти мішка з грошима. Картина символізувала багатство і добробут в домі. Будинок, який прикрашали численні твори еротичного характеру, господарі використовували також як бордель. Через розмаїття артоб’єктів дослідники часто називають Будинок Веттіїв «Сикстинською капелою Помпеїв».

Фото: Pompeii Archaeological Park/Reuters

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU