Під час розкопок давньоримського міста Прусіас-ад-Гіпій у районі Дюздже, що на північному заході Туреччини, археологи виявили театральний квиток часів Римської імперії. Окрім круглого глиняного квитка вони також відкопали статуетку Афродіти та фігурку Тірса.
Стародавнє місто Прусіас-ад-Гіпій, яке називали Ефесом західного Причорномор’я, у більш ранні періоди було відоме як Гіпій або Кіерос. Попервах воно перебувало під владою Прусія I з Віфінії, на честь якого й було названо. Пізніше мешканці Віфінії передали ці землі римлянам. У місті було багато чудових архітектурних об’єктів, але процвітати воно стало саме за римлян.
Археологи проводили розкопки в стародавньому місті протягом п’яти останніх років. І постійно виявляли тут щось унікальне. З найпримітніших знахідок варто передусім назвати стародавній театр, акведуки та римський міст. Напівкругла арена театру завдовжки 100 метрів і завширшки 74 м, сходи, прикрашені зображеннями лев’ячих лап, склепінчасті проходи та сцена дуже добре збереглися.
Місто, збудоване у III столітті до нашої ери, пережило численні землетруси. Попри це будівля театру залишилася майже неушкодженою, розповіло видання Arkeonews.
Головне управління культурної спадщини та музеїв Туреччини схвалило розкопки, а мерія Дюздже надала підтримку. Під орудою дирекції музею Конуралп робота ведеться безперервно протягом 12 місяців на рік.
Мер міста Дюздже Фарук Озлю наголосив на важливості збереження 2300-річної історії міста. «Ми зробили важливий крок у передачі спадщини цього міста майбутньому», – сказав він.
Пан Озлю зазначив, що нині дослідники вже розкопали близько 80 відсотків території театру та виявили багато історичних артефактів. У добірці останніх знахідок був глиняний квиток на виставу.
Мер додав, що після реставрації стародавній театр стане культурно-мистецьким центром, що вміщатиме 10 тисяч гостей. Влада планує відкрити його для відвідувачів уже наступного року.